Wpis z mikrobloga

@Guzinek: Dziwne pytanie, przecież wszystkie polskie drogi do USA prowadzą do Chicago. A na serio to gdzie Ci sie podoba, Floryda jest bardzo spoko, Teksas, są stany bardziej przypominające nasz klimat - Montana. Kalifornia nie bardzo.
Wykluczyłabym wszystkie na południu i środkowe poza Colorado. Najlepiej poczekać na kogoś kto tam mieszka, wypowie się bardziej merytorycznie.
  • Odpowiedz
  • 1
@nunczako: nie, sam pomysł itd jest i to mocny
Raczej pytanie odnośnie dostania się tam i samych kosztów utrzymania, mieszkania, rachunków jak wygląda? Ile się czeka na wizę? Czy można OT tak pojechać do pracy czy trzeba jakieś warunki spełniać
  • Odpowiedz
@Guzinek: Interesowałem się tym kiedyś, nie mam informacij z pierwszej ręki, swoją więdzę mam z internetu :) ale z tego co przeczytałem trudno jest Polakowi wyjechać tam na stałe i dostać obywatelstwo. Trzeba tam siedzieć i pracować z 10 lat, pozatym pamiętaj że USA to naprawdę wiele dość różnych stanów. Z całym szacunkiem, ale zadając takie pytanie raczej pokazujesz, że nie wiesz na co się piszesz.
  • Odpowiedz
@Guzinek od ręki możesz pojechać w celach turystycznych, ale żeby pracować, to musisz mieć zielona kartę, możesz ja uzyskać przez sponsoring od pracodawcy z usa, ale tylko w przypadku zawodów, do których nie ma chętnych tam na miejscu, jak np. kierowca tira. W innym wypadku zostaje Ci tylko udział w loterii wizowej raz na rok, szanse są niewielkie, ja próbowałem piec lat z rzędu i już mi się chyba nie chce, zreszta
  • Odpowiedz
@Guzinek: Ile bym oddał żeby wyemigrować do kraju, nawet aby robić nawet na minimalnej ale nie byłbym tam traktowany jako Ausslander i podczłowiek bo bym znał język. Yebać was szwaby wy rasistowskie qurvy. Niech wam ciapaki robią zamachy gwałcą kobiety i popełniają przestępstwa.
  • Odpowiedz
@Guzinek: Siódmy rok już w Teksasie jestem. Wyjechałem na wizie transferowej managerskiej L-A ale możesz tez próbować na transferowej jako specjalista L1-B lub zwykłej pracowniczej typu H ale wtedy loteria obowiązuje (łatwo jest wylosować, loteria H jest raz do roku do kwietnia trzeba złożyć papiery). W każdym wypadku musisz znalezc firmę która Cię zasponsoruje. W przypadku wiz L musisz pracować dla oddziału tej firmy w Polsce minimum rok. Są to wizy
  • Odpowiedz
@haosek: Na bezwizowym wystarczy, że wypełnisz jakiś tam wniosek ESTA i lecisz na max 3 miechy, a wizowy to musiałeś do konsulatu jechać specjalnie i przechodzić jakieś wywiady z konsulem i dostawałeś turystyczną wize na 6 miechów. Jak przekroczysz tylko 1 dzień to wyłapujesz bana na 10 lat na USA. Wbrew pozorom w USA nie jest wcale tak łatwo o zostanie na stałe. Chyba, że nielegalnie, ale żyjesz wtedy na wiecznej
dsomgi00 - @haosek: Na bezwizowym wystarczy, że wypełnisz jakiś tam wniosek ESTA i le...
  • Odpowiedz