Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #fizjoterapia pytanko
Jedno z ćwiczeń od fizjo to Glute Bridge, czyli takie podniesienie leżąc na zgiętych nogach miednicy do góry. Problem w tym, że wracając do leżenia, muszę krąg po kręgu jakby przyklejać kręgosłup do podłogi na wydechu. Czyli robić taki odwrócony jakby koci grzbiet.
No i jak idzie pierwsza część ćwiczenia idzie super (napięcie mięśni głębokich, upozycjonowanie miednicy z napięciem mięśni brzucha itp.) to ta druga za nic nie idzie. xD
Wracając albo kładę całe plecy prosto, albo wyginam je, ale jakby czuję w połowie kładzenia kręgosłupa taki przeskok nie wiem jak to wytłumaczyć, jakby kręgi się źle kładły xd
Ogólnie robił ktoś takie ćwiczenie i podobny problem go spotkał na razie powrotu? Chciałbym pogadać i wyjaśnić jak to zrobić ;)
#silownia #kregoslup #dyskopatia #stenoza
  • 6
@Poldek0000: ale co da wzmocnienie mieśni? To że będę mógł z większą precyzją wyginać kręgoslup? Bo ogólnie sporo trudu robi mi to że i miednicy trzeba mieć napięte mięśnie, ale na dole przy kręgosłupie już rozluźniać xd
Jak u Ciebie przebiegał przebieg tego ćwiczenia w czasie odkąd zacząłeś? Jak jest teraz, jak się czujesz ogólnie, fizjoterapia pomogła ci na twoje dolegliwości?
@Poemat: to ma rzekomo rozginać kręgosłup w drugą stronę, tzn. też nie wiem po co, ale mam stenoze i przez to hipermobilnosc czyli reszta kręgów przejęła obciążenie i jak się odchylam do tyłu to czuł sztywność.