Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam kilka pytań odnośnie PC. Całe życie gram na konsolach i przyszedł czas na przesiadkę na PC'ta. Powiedzcie mi proszę czy taka konfiguracja +/- za 4 tysiące da radę odpalać najnowsze gry? Kolejne pytanie to rozdzielczość ekranu, co jest najpopularniejsze wśród graczy? FullHD, 2k czy 4k? Wiem, że wyższa rozdzielczość to większe wydatki na kartę graficzną itp., ale właśnie przybliżcie mi ceny, czy w kwocie 4k mogę liczyć na grę w rozdzielczości np. 2k? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#pc #zestawkomputerowy #pcmasterrace #komputery #gry #pcmasterrace
  • 26
@10129:

Ty sam sobie zaproponujesz

Szkolenie od morele nie poszło w las.
To chociaż koledze opowi byś pomógł.

Poważnie leci BtfV na tym i jest chłodno :) Na klawiaturce od MSI pokazuje wtedy 60 stopni cpu. Sam się zdziwiłem.
Lepiej mu się gra w 1080. Co nie zmienia faktu że było płynnie na 4k, fps rzędu 40.
Żebyś wiedział że ci nagram co i jak przy pierwszej okazji.
@Matijas94: bez ray tracingu na ogół tak (w niektórych grach byś musiał używać zoptymalizowanych ustawień, są strony które je podają. masz lepszą wydajność bez zauważalnej straty jakości), tylko ta karta ma 8GB pamięci. są gry które będą robić problemy i będzie ich więcej z czasem.
ogólnie karta z 8GB vramu to nie jest dobry pomysł do 1440p jak to ma posłużyć dłużej.
Szkolenie od morele nie poszło w las.

nie bardzo rozumiem

To chociaż koledze opowi byś pomógł.

przecież Ty sam polecałeś coś koledze to sobie też możesz. np jakiegoś HP
@bezbeczki:
@Matijas94: spokojnie zagrasz, a nawet z RT w 2k z włączonym DLSS w klatkarzu 60+, a bez RT 100 FPS. Ja mam podobny zestaw tylko kartę 3060 TI i taki Cyberpunk na średnio/wysokich z RT działał w 60 FPS w 2k. 8GB VRAM czasami powoduje mały problem więc trzeba inteligentnie ustawić gry, często wystarczy zjechać tekstury z najwyższych ustawień na poziom niżej i bez zauważalnej straty mieścisz się w 8 GB