Wpis z mikrobloga

#rower #szosa

Czy taka korba już jest do wymiany? Około 12k przejechane. Chciałem wymienić kasetę, korbe, support, łańcuch i kółka przerzutek, ale niestety mój model korby (shimano 105 fc5750) praktycznie jest nie do zdobycia. Początkowo myślałem żeby przejść na 105 r7000 ale to napęd przeznaczony na 11rzedow a nie jak w moim 10 i boję się że może to nie współgrać dobrze. z opcji jakie znalazłem to tiagra fc4700 ktora jest 10rzedowa i teraz rodzi się pytanie co zrobić

opcja 1) zostawić korbe ewentualnie wymienić support
opcją 2) włożyć korbe 105 r7000 11rzedow do mojego napędu 10
opcją 3) włożyć korbe tiagra 4700

opcje wymiany całego napędu na razie nie biorę pod uwagę.

proszę o rady, dziękuję
asereheaehe - #rower #szosa 

Czy taka korba już jest do wymiany? Około 12k przejecha...

źródło: temp_file8013489076195016603

Pobierz
  • 12
  • 0
@Paczek_w_masle no ja generalnie jestem mega zadowolony z tej grupy 105 5700 i jak obleciałem na jednym łańcuch 12k to myślałem że będzie katastrofa jakąś, a że specjalnie się na tym nie znam to wolę podpytać xd teraz chce rower odgrzebać po dwóch latach garażowania do rekreacyjnej jazdy więc nie chce mocno wchodzić w koszty
obleciałem na jednym łańcuch 12k


@asereheaehe: what!? Co to za łańcuch który wytrzymał 12kkm? Poka zdjęcie kasety po tym przebiegu.

Suport jak Mireczki wyżej piszą - dopóki nie trzeszczy i nie masz luzów na osi to nie ruszaj, ewentualnie wyczyść go z brudu i tyle.

Kółka przerzutki kosztują jakieś śmieszne pieniądze, pamiętaj tylko że one nie są identyczne i są kierunkowe (a przynajmniej to dolne).
  • 1
@MoonlightSh no serio to fabryczny łańcuch na fabrycznej kasecie. Rower kupiłem na Jasień 2014, a strave założyłem w maju 2015 i mam wbite 11500km. Ale też nigdy noga nie podawała bóg wie jak, pierwsze lata głównie jeździłem po górkach tzn trasy które na 40km robiły już 1000metrow up, więc średnia raczej oscylowala w okolicach 24kmh, w swoim prime utrzymywałem średnia 30kmh na dystansie 100km i 1000metrow up. Rekreacyjnie jeździłem między 26-28kmh więc
what!? Co to za łańcuch który wytrzymał 12kkm? Poka zdjęcie kasety po tym przebiegu.


@MoonlightSh: generalnie póki nie zaczniesz czytać forów rowerowych to nie wiesz, że masz łańcuch i kasetę do wyrzucenia. Ja najtańszym tribanem na microshifcie zrobiłem też dobre tysiące kilometrów, a podobno i kaseta i łańcuch tam to gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)