Wpis z mikrobloga

@chciwykrasnolud: Ja mam taką zasadę - nie wypowiadam się w tematach o których nie mam pojęcia. Ty nie masz pojęcia na temat parwa karnego a mimo to #!$%@?. Nie masz pojęcia, co to np art 60kk i jeszcze wiele innych, ale musisz na wykopie strugać prawnika %-) - po co ? :D Żeby innym róniem głupim dzieciakom jak ty zaimponować i zebrać od nich plusiki czy o co chodzi ? Poważnie
Oczekiwalbys ze zedzia by stwierdzil ze przepisy sa glupie (bo sa) i wydal wyrok niezgodny z przepisami?


@chciwykrasnolud: Ja bym się spodziewał, że zmyśli jakiś kit, według którego przestępstwo podpada pod inny paragraf niż rozbój, i być może doda jakieś usprawiedliwienie o tym że sprawca działał pod wpływem usprawiedliwionego oburzenia, jak to miało miejsce w przypadku napaści na kierowce furgonetki fundacji prolife, i że w taki sposób przestępca dostanie niższy wyrok.
@filip8192: jest multum opcji, żeby za takie guwno dać adekwatny wyrok nie narsuzający zasady niewspółmierności surowości kary do popełnionego czynu. Sąd nie zastosował żądnej z nich i to jest patologia słusznie budząca oburzenie. I nie interesuje mnie polityczne tło itd. To jest wyrok patologiczny i wpływający tragicznie na postrzeganie wymiaru sprawiedliwości przez społeczeństwo. Sąd ma odpowiedni wachlarz narzędzi, żeby zapobiegać takim sytuacjom.
@chciwykrasnolud a powiedz mi jaki wyrok dostał koleś co pobił kierowcę i zniszczył auto z napisem antyaborcyjny? bo nie pamiętam. A każdy ...#!$%@? każdy normalny człowiek widzi,że te dwie sprawy są dość do siebie podobne.
a powiedz mi jaki wyrok dostał koleś co pobił kierowcę i zniszczył auto z napisem antyaborcyjny?


@anakhin: Przecież to nie byl rozboj, wiec zupelnie inny paragraf. Pis w swojej mądrości zaostrzyl tylko wybrane kary.

Art. 280. [Rozbój]
§ 1.
Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

A tamten cwok nie
przecież może zasądzić 3 lata w zawieszeniu ()


@spacja_enter: Szczerze pytam - cos sie w tej kwestii tez zmienilo? z tego co mi wiadomo to przy przestepstwach umyslnych max 2 letnie wyroki mozna odroczyc.
@okcydencik:

nie trzeba dawać tyle lat więzienia za coś takiego

zgodnie z przepisami trzeba. za rozboj 2-12 za chuliganstwo +50% z 2 czyli rok. Sedzia wybral najmniej na ile pis pozwolil.