Wpis z mikrobloga

Zakupiłem sobie nowy telewizor Hitachi HAK5350, ponieważ mój stary Philips uległ awarii, a naprawa okazała się nieopłacalna. Wybrałem japończyka ze względu na opinie w sklepie. Na innych modelach skarżyli się na problemy z matrycami, łącznością oraz martwymi pikselami.

Obraz faktycznie prezentuje się bardzo ostry na niektórych kanałach. Prawdopodobnie zależy to od jakości anteny, którą będę również musiał wymienić. Jednak reakcja telewizora, nawet podczas odtwarzania filmów z pendrive'a, wydaje się być opóźniona. Obraz klatkuje, a jakość jest gorsza niż na tym starym Philipsie, który miał już 10 lat. Wygląda to, jakby ktoś odtwarzał nagranie z uszkodzonej kamery. Gdy chciałbym obejrzeć film o tematyce wyścigów czy cokolwiek innego, to nie da rady.

Znalazłem film porównujący dokładnie ten model z innym i tutaj właśnie widać tę różnicę. Czy da się to jakoś poprawić ustawieniami?, czy może lepiej byłoby zastanowić się nad zakupem telewizora innej firmy?
#telewizor #telewizory #elektronika
GN0SIS - Zakupiłem sobie nowy telewizor Hitachi HAK5350, ponieważ mój stary Philips u...
  • 16
  • Odpowiedz
Hitachi HAK5350


@GN0SIS: kupiłeś tani telewizor firmy, która nie umie robić softu do telewizorów, więc efekty są takie jak widać. Pobaw się ustawieniami upłynniacza bo na pierwszy rzut oka to wygląda jakby telewizor nie rozpoznawał ile FPS ma materiał źródłowy i w związku z tym nie potrafił zastosować odpowiedniego pulldown żeby dostosować materiał do częstotliwości odświeżania telewizora.
  • Odpowiedz
@GN0SIS jesli tego nie da się poprawić to byłoby to dla mnie nieakceptowalne, aż niedobrze mi się robi jak widzę nagrywke na yt a co bysi być na żywo..
  • Odpowiedz
a niby Japończycy robią najlepszą technologie


@GN0SIS: uogólnienie na poziomie Maluch i Ferrari to to samo bo jedno i drugie to Fiat. Jest powód, że telewizory Sony lub Panasonic kosztują więcej niż telewizory z podobnej półki Philipsów, Samsungów, nie wspominając o markach śmieciowych w przypadku TV jak Hitachi.
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie zależy to od jakości anteny


@GN0SIS: On anteny zależy poziom sygnału a nie jakość obrazu, to nie analog. I to nie ma nic wspólnego z #elektronika więc nie wiem po co ten tag.
  • Odpowiedz
aż niedobrze mi się robi jak widzę nagrywke na yt a co bysi być na żywo..


@xyz_xyz: dokładnie taki efekt chciał osiągnąć ktoś publikujący to nagranie, a poza markami telewizorów, nie wiemy nic o:
1) konkretnych modelach
2) ustawieniach w obu telewizorach.
Już nawet nie wspominając, że nagranie może być zwykłą manipulacją i nie ma co po nim wyciągać takich wniosków.
  • Odpowiedz
  • 0
Już nawet nie wspominając, że nagranie może być zwykłą manipulacją i nie ma co po nim wyciągać takich wniosków.


@Drmscape2: no właśnie nie manipulacja bo identycznie wygląda u mnie
  • Odpowiedz
@GN0SIS: prawda jest taka że kupiłeś tanie chińskie g z japońskim napisem. Ostatnio w Carrie widziałem pralkę z metką... Toshiba, no gówno konkretne. Chińczyki kupiły prawo do marki i swój szajs pchają.

A co do anteny to od dawna mamy cyfrowa tv i jak nie pixeluje to nie masz po co zmieniać, bo nic nie zyskasz
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Sony i Panasonic jako topowe a Philips i Samsung jako gorsza półka? Pracowałem w branży TV dla wszystkich wyżej wymienionych przez prawie 2 dekady i moge napisaź tylko iks de xD
  • Odpowiedz