Wpis z mikrobloga

#tibia Kurde zastanawiam się czy sobie nie założyć konta, kupić pacca i pograć tak o samemu w wolnych chwilach, bez żadnego ciśnienia na level spokojnie expiąc, zwiedzając mapkę, robiąc questy itd, ale jakaś skomplikowania mi się ta gra wydaję z tego co widzę np na filmikach i screenach po tylu latach xD otwarte po 20 okienek z różnymi statystykami, kilkusetne levele zapieprzające po ekranie jak mrówki i zabijające wszystko w sekundę, zastanawiam się czy to jeszcze ma sens? gra chyba teraz trochę przypomina bardziej jakiegoś otsa dla high leveli niż starą w miarę trudna tibię którą pamiętam z czasów 7.4 - 8x, co powiecie aktualnie grające tibijczyki?
  • 13
@Jajozjadakure: Parę takich podejść miałem, zwykle kończyłem koło 40 levela i mi się odechciewało. Zbierasz itemki na imbu i na 25-30 levelu masz 2 pary softów. Graczy jest mało, ale i tak na twojego expa dla low leveli co jakiś czas wpadnie jakiś 500+ i runami opierdzieli wszystkie spawny bo on sobie bestiariusz robi... Aktualnie ta gra polega na tym, że:
-odpala się nowy server
-najlepsze gildie wbijają
-pompuje się duże
@sierramikebravo: O ten tibiantis się fajny wydaję, 7.4 mapka rl i widzę że nawet około 200 graczy online, tylko pewnie do pierwszego zabicia mnie przez innego gracza mi się odechce, ale nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Chyba sobie obadam chociażby dla przejścia rooka z innymi graczami i pójścia na carlin sworda xD bo widzę, że na rl rookgaard to już tylko historia.
@Jajozjadakure: a ja polecam, przyjemna gierka do pogrania w wolnym czasie, a te wszystkie okienka i statystyki wydają się tylko zagmatwane, szybko się przyzwyczaisz. A jeśli nie chcesz to możesz je w ogóle pozamykać i nie mieć nic. Tak samo nie musisz zbierać imbu itemów i tak się dorabiać, możesz grać w Starym stylu i tylko loocić z potworków ¯\(ツ)/¯ do wyboru, do koloru
@Jajozjadakure również polecam, a graczy akurat jest bardzo dużo jak wybierzesz aktywny serwer (polecam anticę). tibiantis też bardzo fajny ale to jak dwie zupełnie inne gry, musisz wybrać co wolisz, według mnie nowa tibia jest dużo bardziej grywalna. A i jedna wskazówka, zamiast zakładać postać polecam kupić jakiś 8-20lvl ale ze skillami 100+, takie postacie kosztują grosze na tibia market - mniej niż 20zl, a diametralnie zmieniają gre
@Jajozjadakure: tibia skomplikowana? Bym powiedział w pozytywnym znaczeniu, bo dużo rzeczy ogarniesz w ciągu dnia. Zwłaszcza te nowe ppcje w kliencie. Co do nowych możliwości to masz newsy np. Na tibiopedii co dodano. Nie jest tego dużo bo tibia chyba w 2018 dopiero zaczęła dostawać upy do klienta i nowe mechaniki.
@Jajozjadakure
Miałem dokładnie te sama rozkminę, żeby casualowo pograć sobie po max kilka godz w tygodniu.
Zrobiłem konto na Tibiantis, póki co gra mi się bardzo przyjemnie. Nostalgia robi robotę.
Nie mam presji na wyścig po lvl, gram żeby powspominać sobie stare czasy i się zrelaksowac.
Zapraszam i polecam
@Jajozjadakure: wróciłem do Tibii po 14/15latach, skończyłem jak wychodził yalahar. Stare konto mi cipsoft zamroził i prawie tydzień czekałem na odmrożenie, w tym czasie założyłem nowe i świeżym knightem biegam. Gra ogólnie jest o wiele szybsza niż kiedyś, masz więcej dodatkowych rzeczy, które kiedyś były w botach, dodali tibijska walutę i gra zrobiła się p2w. Namówiłem do powrotu jeszcze 2 osoby i pykamy sobie wieczorami i jest w pytę.
@Jajozjadakure: wróciłem osobiście do gry z rok temu. Teraz gram sobie z przerwami. Tibia bardzo się zmieniła, ale zmiana ta była konieczna. Musiała stać się otsem prędzej czy później bo wymagały tego czasu. Będąc cały czas tibia 7.6 itd koniec końców by padła.
Plusy jakie ja zauważyłem grając w tą grę na chwilę obecną to:
- bardziej dynamiczna rozgrywka
- wiele fajnych rozwiązań takich jak chociażby markiet
- bestiariusz który uważam