Wpis z mikrobloga

Mireczki z #miedzyzdroje #szczecin #swinoujscie i okolic. Jadę z południa Polski na jeden dzień i chcę go dobrze spożytkować. Mój tatko prawdopodobnie ostatni raz zobaczy morze. :-)

Międzyzdroje - plaża, Oceanarium, zagroda żubrów... Z tego, co czytam w miejskim BIP, to parkingi powinny być darmowe w weekendy, bo SPP są tylko w dni robocze. Czy tak jest w rzeczywistości? W aplikacji MOBILET pokazuje mi zupełnie inne stawki godzinowe.

(P I ) PIERWSZA PODSREFA OBOWIĄZUJE OD 02 MAJA DO 30 WRZEŚNIA W DNI ROBOCZE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, W GODZINACH 8:00 – 22:00 ORAZ 01 PAŹDZIERNIKA DO 30 KWIETNIA W DNI ROBOCZE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, W GODZINACH 8:00 – 18:00

W Świnoujściu raczej nic nie ma, żeby specjalnie jechać. Mała miejscowość. Tak mi się wydaje.

Szczecin - port, Wały, bulwar, Brama Portowa, rynek.

Najważniejsze punkty pokryte, jeżeli macie propozycje czegoś ciekawego w okolicy - wzdłuż czerwonej linii, to poproszę.
red7000 - Mireczki z #miedzyzdroje #szczecin #swinoujscie i okolic. Jadę z południa P...

źródło: sssss

Pobierz
  • 11
@red7000 w Szczecinie nie ma rynku, takiego jak w innych miastach(), port to zobaczysz wjeżdżając do miasta i tyle, ewentualnie zobaczysz główną ozdobną bramę. Mozesz sobie pooglądać co najwyżej marinę w centrum, albo w Dąbiu. Brama Portowa, Brama Królewska, Zamek, Filharmonia, Centrum Dialogu Przełomy, Muzeum Techniki i Komunikacji, Jasne Błonia, Różanka Cmentarz Centralny. A w ogóle to przejdźcie się szlakiem, który jest na chodniku wyznaczony czerwoną przerywaną linią
@red7000: Na każdym automacie biletowym masz cennik i regulamin. W każdej miejscowości. Jakby co to postaw auto za 30 zł za cały dzień na jakimkolwiek prywatnym parkingu za cały dzień.
  • 0
@dzieju41: Jak nie znasz odpowiedzi, to po co się produkujesz? Parkingi nad morzem kosztują 70-100 zł za dobę. Po to pytam na mirko, żeby nie szukać informacji na parkometrach.
@red7000: Jak chcesz pokazać fajny widok będąc w Międzyzdrojach, to podjedź na Gosań. (około 5 km) i potem z parkingu 10 min spacer.
Przepiękny widok z klifu. Świnoujście jest spoko, mają piękne szerokie plaże. Nie jest to mała miejscowość bo miasto powiatowe (ZSW), a Międzyzdroje właśnie to małe miasteczko, powiat kamieniecki (ZKA). Koniecznie molo, bo jest bardzo długie i bezpłatne.
Jak tata lubi historię, to też można podjechać do Zalesia gdzie
@red7000 Jeżeli twój tata lubi trochę historii to w Szczecinie zobaczcie Centrum Dialogów Przełomy i Muzeum Techniki i Komunikacji. Oba można ogarnąć w godzinkę. Oprócz tego możecie przejść się Złotym Szlakiem co też zajmie koło godziny.
@red7000 u somsiada masz ścieżkę w koronach drzew:

Baumwipfelpfad Usedom
+49 38378 48820
https://maps.app.goo.gl/4VTyCjUoAKk4jh1N8

Wracając możecie zjechać z trasy i zobaczyć mało popularny park gdzie hasają dzikie koniki polskie i krowy szkockie. Można wjechać samochodem jak na safari:

Park Natury Zalewu Szczecińskiego
507 043 036
https://maps.app.goo.gl/3YHCEJUm1iLPzDXV6

Międzyzdroje odpuść, Świno lepsze.