Wpis z mikrobloga

Chciałem dzisiaj dostarczyć wypowiedzenie, bo mam 2 tygodnie okresu wypowiedzenia liczone od 1 niedzieli. Wcześniej byłem chory i nie miałem jak w tym tygodniu przekazać. I Panie z HR mi odmówiły odebrania/podpisania wypowiedzenia. Z tego co się orientuję powinny to odebrać chociaż czy coś. Mieliście kiedyś taki problem? Jak w poniedziałek przekażę wypowiedzenie szefowi bezpośrednio to tydzień dłużej popracuje w tej firmie ;/

#pracbaza #praca #prawo
  • 32
  • Odpowiedz
  • 7
@kwasixx: po prostu złóż to w HR i drugi egzemplarz zachowaj dla siebie. Dla pewności wyślij podpisane przez ciebie jeszcze mailem do twojego przełożonego + jakaś dzida z HR i nara
  • Odpowiedz
@kwasixx:

Zgodnie z art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy: „Umowa o pracę rozwiązuje się przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem)”. W związku z powyższym odmowa przyjęcia pisma przez pracodawcę nie ma znaczenia prawnego i nie wstrzymuje biegu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
  • 3
@thorgoth: mówiły, że nie są do tego upoważnione czy coś w tym stylu. W ogóle miałem wrażenie, że nie miały nigdy w życiu do czynienia z czymś takim jak wypowiedzenie. W poniedziałek dam swojemu kierownikowi zmiany, ale też podpytywałem o to na grupie o prawie pracy na fb i też babki się łapią za głowę. Chyba pokuszę się o jakiegoś negatywa na goworku.
  • Odpowiedz
@kwasixx: to jakiś srogi januszex musi być
1. wejdź do pokoju i połóż #!$%@? wypowiedzenie na stół, to jest jednostronna deklaracja woli, one nie muszą nic przyjmować ani akceptować. No chyba że pokoje pomyliłeś i to są sprzątaczki a nie kadrowe
2. drugą kopie wyślij poleconym, tak dla pewności
  • Odpowiedz
@kwasixx: nic nie jest potrzebne, podpis kogokolwiek potrzebujesz zeby miec dupochron. Poloz to w hr nagraj i powiedz ze skladasz wypowiedzenie i nara. Mailem pusc do wszystkich swietych, informacja ze zlozyszes w HR fizyczny papier z podpisem.

Nie chcesz #!$%@? tydzien jeszcze, to ciagnij ta sprawe do konca.
  • Odpowiedz
  • 2
@thorgoth: nie no zaczekam już do poniedziałku. A tak apropo składania wypowiedzenia poleconym. Ja wiem, że to się robi za potwierdzeniem odbioru itd, ale jak udowodnić, że w liście było wypowiedzenie ;p - Zawsze mnie to zastanawiało.
  • Odpowiedz
A tak apropo składania wypowiedzenia poleconym. Ja wiem, że to się robi za potwierdzeniem odbioru itd, ale jak udowodnić, że w liście było wypowiedzenie ;p

@kwasixx: nijak.
Orzecznictwo w tej sprawie w Polsce jest korzystne dla pracownika i zakłada że cieżar dowodu spoczywa na pracodawcy.
Nawet nie musi być wysłane za potwierdzeniem odbioru. W zasadzie wystarczy potwierdzenie nadania i sąd pracy przyjmuje w dobrej wierze że złożyłeś wypowiedzenie.
Jeśli pracodawca
  • Odpowiedz