Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
To uczucie gdy jest sierpień, masz 46 dni urlopu, ale stan cywilny kawaler i bez dzieci, więc na urlop możesz liczyć co najwyżej pod koniec października i to krótki, bo wtedy się blackmonth zaczyna. W standardowych terminach areczku to jeżdzą rodziny z dziećmi

Kolejny dozwolony termin dla przegrywa to dopiero marzec po feriach zimowych

#pracbaza, #korpo, #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 35
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
i gdzie byś pojechał?
tak sobie możesz pojechać do ciepłych krajów wtedy kiedy u nas jest zimno, ale nie ma ferii (taniej będziesz miał)
niektórzy ludzie z dziećmi wybierają się w czerwcu kiedy jeszcze jest rok szkolny, żeby przyoszczędzić poza sezonem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Zdajesz sobie sprawę ze rodziny z dziećmi maja mocno ograniczone okienko urlopowe ze względu na wakacje dzieci, nie? Ty masz dostępny cały rok, i tak pewnie wybierasz się gdzieś do ciepłych krajów wiec jak pojedziesz w październiku czy listopadzie to i tak nic Cię nie ominie, a sporo zaoszczędzisz
  • Odpowiedz
@Mathas: ja tam zawsze jeżdżę poza sezonem bo lubię i różowa też, ale:

Zdajesz sobie sprawę ze rodziny z dziećmi maja mocno ograniczone okienko urlopowe ze względu na wakacje dzieci, nie?


koło #!$%@? mi lata kogoś kaszojad i jego ograniczenia
  • Odpowiedz
@Mathas: prywatne decyzje innych ludzi nie powinny mieć wpływu na jego urlop. Zawsze można spróbować się dogadać, ale nie z góry narzucać mu ograniczenie terminów z powodu czyjejś rodziny?
Dlaczego OP miałby mieć ograniczone terminy urlopów?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8: @Mathas

No niestety nie jeżdzę do ciepłych krajów, moim celem są zwykle góry w europie. Więc moje okienko pogodowe jest mniej więcej między majem a połową października, jeżeli pogoda sprzyja

Bardziej mi chodzi o to że firma woli wypłacać mi co roku prawie miesiąc zaległego urlopu niż wypuścić na dłużej
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8: @Mathas @fff112

Jezdze w góry w europie. Moje okienko pogodowe to mniej więcej maj-październik, z sezonem czerwiec-sierpień(maj i październik w wyższych partiach to zalega śnieg)

Bardziej mnie śmieszy sytuacja, że korpo woli mi co rok płacić za prawie 2 miesiące niewykorzystanego urlopu niż puścić chociaż raz dłużej niż
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Jezdze w góry w europie. Moje okienko pogodowe to mniej więcej maj-październik, z sezonem czerwiec-sierpień(maj i październik w wyższych partiach to zalega śnieg)

Bardziej mnie śmieszy sytuacja, że korpo woli mi co rok płacić za prawie 2 miesiące niewykorzystanego urlopu niż puścić chociaż raz dłużej niż na 3-4 dni xD

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zgodnie z kp (jeżeli jesteś na uop) to masz mieć raz w roku wypoczynek 2 tygodnie ciągłe
ale nawet jak jesteś na b2b to jest niezdrowe że nie możesz oderwać głowy od robory na dłużej niż te 3-4 dni
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: cieszyc sie nie narzekac! Jak nie mialem dziecka to podrozowalem w fajne miesjca poza sezonem za grosze - przyjmenie i bez tlumow, teraz z dzieckiem wydaje fortune na wakajce i do tego wszedzie tloczno!
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 Pytasz teraz serio? I jak uargumentujesz to usprawiedliwienie? „Proszę o zwolnienie Briana z lekcji w ciągu najbliższych dwóch tygodni ze względu na wyjazd wakacyjny/rodzinny”?
  • Odpowiedz
Pytasz teraz serio? I jak uargumentujesz to usprawiedliwienie? „Proszę o zwolnienie Briana z lekcji w ciągu najbliższych dwóch tygodni ze względu na wyjazd wakacyjny/rodzinny”?

@Mathas: TAK.
Jak dzieciak ma minimum 50% obecności na zajęciach to nic mu nie mogą zrobić. Dwa tygodnie nie popsują mu tych statystyk, a nawet jeśli (bo np. później zachorował lub wagarował) to najpierw sprawdzane jest czy nadąża z materiałem, a dopiero potem frekwencja.
Szkoła to
  • Odpowiedz
  • 10
@Mathas: xddd no wiadomo, jak gównożera nie w ma na lekcjach przez 2 tyg, to kutarorium z cba #!$%@? sie na chate, proboszcz nie daje rozgrzeszenia, a pani w sklepie osiedlowym zaczyna łypać okiem xd

ach ci dziecotentryczni ludzie
  • Odpowiedz