Wpis z mikrobloga

#warszawa #aparatortodontyczny #dentysta #ortodoncja #zeby czy operacje szczęki są często stosowanie przy leczeniu ortodontycznym gdy ma się trochę cofnięta szczękę? Pytam ponieważ byłam u dwóch różnych ortodontow i jeden stwierdził ze bez operacji się nie obędzie a drugi ze operacja jest całkowicie zbędna. Nie wiem jak sprawdzić która opinia jest ta właściwa przed zaczęciem leczenia. Czy znacie jakieś sprawdzone dobre kliniki?

Ogólnie aparaty na zęby to dla mnie potencjalne oszpecenie na kilka lat wiec wolałabym mieć pewność ze te 2-3 lata aparatu i koniec albo ze bez operacji to musiałabym aparat nosić cale życie. Chciałabym unikać sytuacji gdy aparat musiałabym nosić 5 lat… wiem póki co tyle ze przy mojej wadzie zgryzu muszę mieć metalowy aparat i te przezroczyste w ogóle nie wchodzą w grę.
  • 9
@Kitku_Karola: nie, wady operacyjne zdarzają się rzadko. Sama nie ocenisz zaawansowania wady, a to że żuchwa jest trochę cofnięta ma zerowe znaczenie. Liczą się stosunki górnych zębów do dolnych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Widocznie w Twoim przypadku wada ma podłoże morfologiczne, w takiej sytuacji leczy się operacyjnie.
@Kitku_Karola: jeśli chce Ci się zaczynać kolejną konsultację, to jest np Beata Dronzikowska-Zając na popularnej, do której przychodzą ludzie odesłani od innych ortodontów (jak ja, bo miałam popsute stawy i orto, do której poszłam szczerze przyznała, że nie zna się na tym i muszę naprawić wszystko, a dopiero potem aparat) albo tacy, którzy noszą kolejny aparat, po słabej robocie innych lekarzy.

Tylko ona jest trochę jak dr House, patrzy, konsultuje, układa
@Kitku_Karola Najlepiej iść do kogoś kto dobrze zna się na przypadkach operacyjnych i doradzi. W face-clinic jest kilku ortodontów, nie wiem jak z terminami.
Jak masz wadę zdecydowanie operacyjna i zrobisz kamuflaż to może być lipa po zdjęciu aparatu.