Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy macierzyństwo praktycznie zawszę jest tak okropne?

Ostatnio non stop widzę tylko artykuły proponowane przez Facebooka jak to macierzyństwo wciskane jest jako piękne a to tragedia, najgorsza rzecz na świecie, kobiety żałują i to koniec świata. Ja rozumiem że słodko-pierdzace reklamy to nie jest rzeczywistość, że to rzeczywiście ciężkie i wymagające zmiany w życiu, że jest trudno, ale aż tak? Mam dwie dziewczyny w pracy które mają jedno dziecko i wiecej nie chcą. Jedna nawet żałuje że już jedno ma. Żona mojego brata podobnie - wolałabym nie mieć dziecka. To wszystko co dookola widzę i czytam sprawia, że chyba nie chce mieć dzieci.. czy ktoś mnie pocieszy że warto?

#macierzynstwo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
czy ktoś mnie pocieszy że warto?


@mirko_anonim: Nie warto. Jak masz takie podejście pewnie z domu wyniesione to broń boże nie róbcie dzieci na siłe, tak jak koleżanki bo później jakieś przegrywy wyrosną niekochane i tylko się męczyć będą na tym świecie.
A ja w pieluchach od 13 roku życia (młodsza siostra), laaaata na koloniach jako opiekun, w domu zamęt, bo dziadek z demencją (i pewnie też niedługo pieluchy), a już nie mogę się doczekać jak kiedyś mi będzie dana nasza wymarzona dwójka. Dzieciaki to mega poświęcenie, ale każdemu według potrzeb i sił :)
@mirko_anonim: Można mieć takie myśli, jak się ma małe dzieci, zwłaszcza więcej niż jedno, bo to bardzo wyeksploatowuje. Ale jak są starsze, powyżej 3 lat, to jest już coraz lepiej, bo coraz więcej czynności robią same. Koleżanki widzą cienie swojej sytuacji, a nie widzą minusów bycia samotną, bezdzietną osobą- kiedy zaczyna się tracić urodę, nie ma takiego zainteresowania otoczenia naszymi problemami, w końcu zostajemy same i samotne, bez szans na potomstwo.
Anonim (nie OP): To jest problem bo słyszysz tylko osoby narzekające stąd narracja jest taka a nie inna, zauważ że nikt nie chwali posiadania dzieci, ani w tv, radiu, czy internecie, jest tylko narzekanie, ludzie chyba mają takie podejście bo uważają że chwaleniem można sprowadzić jakiegoś pecha albo nieszczęście, a z kolei narzekające mamy mogą mieć jakieś powikłania po porodzie i wtedy ich życie rzeczywiście może stać się upierdliwe, zresztą kobiety