Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o narzędziach Parkside z lidla? Generalnie zawsze jak coś robiłem w domu to "czym popadnie", mam jakąś wiertarkę no-name itp. i było trochę improwizowania.

Teraz chciałbym się doposażyć trochę bo będę niedługo chciał sam porobić trochę remontowych/wykończeniowych rzeczy w domu. Jakieś wieszane szafek, wiercenie w ścianach pod listwy/półki ale też układanie paneli czy kafli i trochę rzeźbienia w OSB/GK.

W związku z tym pewnie będę kupował już jakąś wiertarkę z udarem, taką żeby móci zaprawy mieszać odpowiednią końcówką, do tego jakąś szlifierkę kątową i coś do cięcia po liniach prostych/45 stopni i mniejsze rzeczy jak jakiś dalmierz laserowy czy laser krzyżowy żeby łapać poziom.

Parkside wypada fajnie cenowo, mają spory wybór no i przy rzeczach akumulatorowych wszystko z jednego systemu to wygoda. Często też widziałem promocje na ich sprzęt.

Nada się do takich domowych prac?

#remontujzwykopem #narzedzia #elektronarzedzia #budujzwykopem #remont #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 23
  • Odpowiedz
jak coś robiłem w domu to "czym popadnie"


@Catmmando: Parkside to jest własnie to "czym popadnie" więc nie widzę za bardzo różnicy czy to noname czy parkside.
  • Odpowiedz
Nada się do takich domowych prac?


@Catmmando: nada się.
Z moich obserwacji w ostatnich latach troche spadła jakość urządzeń tej marki (np. zastąpienie metalowych elementów mechanizmów plastikowymi). Do tego dochodzą możliwe kłopoty z ewentualnym serwisem - Lidl się tym nie zajmuje, tylko jakaś niemiecka firma, która to produkuje.

Ja zdecydowałem na zakup marketówek od OBI (lux-tools). Mam wiertarko wkrętarkę, młotowiertarkę (SDS), wyrzynarkę, a teraz dokupiłem jeszcze pistolet do malowania. Wszystko w
  • Odpowiedz
Co sądzicie o narzędziach Parkside z lidla?


@Catmmando: Śmietnik jednorazowy. Jak się zepsuje to wyrzucasz i kupujesz nowy lub jak jest na gwarancji to wymieniasz. Ale nigdy nie wiesz czy narzędzie następnym razem zadziała.

wiertarkę z udarem, taką żeby móci zaprawy mieszać odpowiednią końcówką,


@Catmmando: do tego się kupuje mieszadło. Kleje czy farby jeszcze wiertarką można ale zaprawy już bym robił mieszadłem, wygoda nieporównywalna, bezpieczeństwo nadgarstków również a cena dość
  • Odpowiedz
@Catmmando: Nie wiem co tam parkside oferuje z mocniejszego sprzętu, czy da to radę z betonem? Ja bym jednak wolał sprzęt sieciowy lepszej marki niż noname/parkside na aku. Tym bardziej, że robisz to u siebie w domu jednorazowo i tyle.
Taka np. makita hr2470 za jakieś 5 stów z dobrym wiertłem w wielkiej płycie spokojnie daje radę. Pancerny sprzęt na lata, a nawet jak się coś zepsuje to jest tak popularny
  • Odpowiedz
@Catmmando: ja mam akumulatorową wiertarkowkrętarkę PABS 20-Li D4 20 V od 3,5 roku i na potrzeby domowe jest spoko. Polecam mieć 2 baterię to zawsze większa wygoda, do tego kupiłem jakieś lepsze bity z graphita i przy remoncie dało radę wszystko ogarnąć, skręcałem później tym wszystkie meble itp. Oczywiście przy remoncie miałem jeszcze młotowierarkę, akurat nie parkside ale gdybym samemu kupował to pewnie też bym brał z tego.
  • Odpowiedz
@Catmmando: sztos narzędzia, jedne z lepszym stosunkiem jakość/cena a czarne to całkiem bajka. Zrobiłem nimi 2 remonty mieszkania, teraz buduję dom i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeśli się coś zepsuje na gwarancji to od ręki wymieniają na nowe albo przysyłają nowe kurierem a stare zostaje dla Ciebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: dzięki za odpowiedź, cenne uwagi, ogólnie to zrobiłem trochę za duży skrót myślowy

chodziło mi że będę szukał czegoś do kafli czyli np. szlifierka kątowa do jakiś docinek ale też coś jeszcze osobnego do równego i prostego przycinania paneli laminowanych

i tutaj w sumie się zapytam przy okazji, może orientujesz się co było by wygodniejsze tak żeby ciąć i wzdłuż i w szerz panele laminowane czy np. pilarka tarczowa z
  • Odpowiedz
@Catmmando: Uważaj, bo Parkside ma dwóch głównych dostawców sprzętu i raz jeden da ciała z jakąś konstrukcją a raz drugi. Poznasz to po oznaczeniach dwóch ofertowanych wkrętarek, jedna ma końcówkę np. B2 a druga C3, to oznacza dwóch różnych producentów.

To oznacza też, że udany zakup wkrętarki nie oznacza udanego zakupu szlifierki. Parkside Parksideowi nierówny, nawet te z serii Performance potrafią być zwyczajnie średnie.

Polecam ten kanał na YT, ma recenzję
  • Odpowiedz
chodziło mi że będę szukał czegoś do kafli czyli np. szlifierka kątowa do jakiś docinek ale też coś jeszcze osobnego do równego i prostego przycinania paneli laminowanych


i tutaj w sumie się zapytam przy okazji, może orientujesz się co było by wygodniejsze tak żeby ciąć i wzdłuż i w szerz panele laminowane czy np. pilarka tarczowa z szyną czy może ukośnica z posuwem?


@Catmmando: o widzisz to tutaj mamy konkrety.
Ukośnica
  • Odpowiedz
Uważaj, bo Parkside ma dwóch głównych dostawców sprzętu i raz jeden da ciała z jakąś konstrukcją a raz drugi. Poznasz to po oznaczeniach dwóch ofertowanych wkrętarek, jedna ma końcówkę np. B2 a druga C3, to oznacza dwóch różnych producentów.


To oznacza też, że udany zakup wkrętarki nie oznacza udanego zakupu szlifierki. Parkside Parksideowi nierówny, nawet te z serii Performance potrafią być zwyczajnie średnie.


Polecam ten kanał na YT, ma recenzję większości sprzętów
  • Odpowiedz
@ksiak: oj już nie piardol, niektóre z tych konstrukcji są udane. Wielu budowlańców ostatecznie robi na Parkside i nie patrzy na to, że to jednorazówka, bo jak coś się spitoli to oddają i kupują nową na okresie gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i kupowanie Milwuakee za 1k do prac domowych to tez overkill
  • Odpowiedz
oj już nie piardol, niektóre z tych konstrukcji są udane.


@Iskaryota: no tak bo jak chce kupić wkretarkę danego producenta to w obrebie tego samego modelu mam jeszcze dodatkowo szukać kto to produkował?

Wielu budowlańców ostatecznie robi na Parkside i nie patrzy na to, że to jednorazówka


@Iskaryota: bo większość z nich nie szanuje sprzętu. Mało tego, wolą wydać kasę na wódę niż na coś co im ułatwi i przyspieszy
  • Odpowiedz
No i kupowanie Milwuakee za 1k do prac domowych to tez overkill


@Iskaryota: nigdzie nie napisałem by kupować Milwuakee, sam z tym wyskoczyłeś. Zauważ powyżej, że zaproponowałem tanie narzędzia innych fimr które przynajmniej oferują jakieś części zamienne/akcesoria a nie każą użytkownikowi generować śmieci. Chociaż z Einhellem to różnie akurat bo ich części zamienne potrafią kosztować więcej niż sprzęt jest warty. Z Dedrą na szybko wydaje się, że jest lepiej.
  • Odpowiedz
a co sądzisz o Erbauer? Po necie czytałem opinie, że to dość dobre sprzęty entry-lvl


@Iskaryota: ludzie chwalą ale mają dziwne akcje. Np kosiarka akumulatorowa ma kiepskie mocowanie noża. Z tego co zrozumiałem można zaklasyfikować jako - niebezpieczne dla użytkownika.

Dla mnie to jest marketówka trochę lepsza. Ja się wyleczyłem ze sprzętów do których nie można dokupić standardowych akcesoriów. Prędzej czy później potrzebowałem podpiąć odkurzacz - to problem bo się nie
  • Odpowiedz