Wpis z mikrobloga

Eh. Kocham swoje szczęście. Zwolnienie z podatku dochodowego weszło w życie w dniu moich 26 urodzin. Teraz z dziewczyną ciułaliśmy kasę na domek (lekką ruinę) i kupiliśmy go w zeszłym roku. Mieliśmy brać kredyt na remont. Teraz wchodzi kredyt 2%, na który dzięki temu już się oczywiście nie kwalifikujemy, a dzięki któremu cała budowlanka zdrożeje. Nie mam już siły w tym kraju.
#nieruchomosci #ekonomia #gorzkiezale
  • 66
@maczeta31

@RedBulik: witam w klubie :D 30 latkowie to luka dla wszystkich programów społecznych i mieszkaniowych bo na MDM byliśmy za mlodzi a na prace bez podatku i kredyt 2% za starzy xD Na emerytury tez nie mamy co liczyć a nasze pieniądze sa obecnie przepalane na 13ki i 14ki. Zostaje nam dymanie dla innych i wysokie kredyty oraz ceny nieruchomości a później płacz "gdzie sa te dzieci"?


Kredyt 2% jest
@RedBulik: u mnie tak: w spadku dostałem gotówkę, akurat jak wszedł program 2% xD a odkładaliśmy z dziewczyną na wkład własny.
No i kupiliśmy tydzień temu, oczywiście ceny już zawyżone o 500-800zl/m2 przez ten kredyt. A jakby tego było mało zapłaciłem prawie 10k podatku PCC a teraz pojawiło się info, ze zlikwidują ten podatek niedługo xDDD
@RedBulik: takich jak Ty jest wielu. Ja kupiłem ruinę do remontu dwa lata temu. Zalapalem się na 2x podwyzke raty w najgorszym momencie (zaraz na początku kredytu), ale kredyt 2% i jakieś wielotysięczne dopłaty z BGK mnie oczywiście ominą. Tak naprawdę garstka ludzi utrzciwie z tego skorzystaja, reszta to nieodpowiedzialni, albo spekulanci.

Dla niektorych tylko podwójna rata, inflacja i wysokie podatki finansujące takie urocze pomysły.

Jeżeli po prostu dużo się uczyłeś,
Dokładnie to samo, zwolnienie z podatku weszło miesiąc przed moimi urodzinami, mieszkanie kupiliśmy 3 lata temu i teraz cyk kredyt 2%.


@Bzikacz: jak kupiłeś 3 lata temu to porównaj sobie jakie teraz są ceny mieszkań. Na pewno jesteś sporo do przodu bez tego bezpiecznego kredytu
@RedBulik: Co zrobisz, starszy jestem od Ciebie i też nie miałem szczególnie lepiej.

- Kończyłem rozsypującą się, postkomunistyczną podstawówkę to popłynęły pieniążki na remont całej placówki oraz na nową salę gimnastyczną
- Kończyłem ogólniak - to samo
- Scenariusz powtórzył się gdy już kończyłem studia ... przy okazji wyremontowano również zasyfione i zagrzybione akademiki
- Jeden, jedyny raz w życiu stwierdziłem, że może skorzystam z jakiejś pomocy państwa i w trakcie