Wpis z mikrobloga

Próbuję od jakiegoś czasu trochę biegać ale mam tak że za każdym razem oprócz zakwasów mam mocny ból kolan. Np. przebiegnę jednego dnia z 1 km albo dwa powoli, raz biegnąc i trochę chodząc, mam zakwasy i jak próbuję dwa dni później a czasami i tydzień później to niby zakwasów już nie mam, ale po przebiegnięciu kilku dziesięciu metrów bolą mnie strasznie kolana i nie mogę dalej biec mimo że jakiegoś wielkiego zmęcznie nie odczuwam.
Podobnie miałem kiedyś jak próbowałem chodzić na siłownię, jak próbowałem podnosić ciężary "na klatę" czy jak tam się to nazywa, to miałem siłę machać jedynie samą sztangą, jak dołożyłem do tego nawet 10kg czy 20kg to już czułem się wypompowany i nie mogłem ruszyć tego do góry.
Od czego to może być, brak jakichś witamin, niedobory czy poprostu jak nigdy nie ćwiczyłem to tak będzie przez kilka tygodni albo miesięcy? Dodam że nie mam żadnej nadwagi ani nic.
#przegryw #zdrowie #pytanie #kiciochpyta #bieganie
423frewq4f23 - Próbuję od jakiegoś czasu trochę biegać ale mam tak że za każdym razem...

źródło: xbol-kolana-1024x678.jpg.pagespeed.ic.0qIG8EbwLI

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@deiceberg: bo chce się zacząć ruszać żeby nie być trochę zdrowszym itd. bo cały czas prowadziłem siedzący tryb życia. Narazie to nawet chyba do końca tego jednego km nie przebignę tylko trochę chodzę i trochę biegam więc nie próbuję więcej.
  • Odpowiedz
do rad poprzedników dołożę coś od siebie.
Jeżeli biegasz po twardej nawierzchni zainwestuj w dobre buty z amortyzacją.
w moim przypadku to rozwiązało problem z kolanami.
  • Odpowiedz