Wpis z mikrobloga

Hoplofob polski zwyczajny: Łeeee...ale po co wgl w Polsce broń palna krótka do obrony? Przecież tutaj co roku jest ledwie raptem kilkadziesiąt zabójstw z użyciem broni, przyznaj że niewiele okazji aby jej w obronie użyć. A jeszcze taki przestraszony czy postrzelony przestępca wpadnie we wściekłość i będziesz musiał go zastrzelić aby on nie zabił ciebie, jak w amerykańskich filmach ( ͠° °)

Ja: A skąd takie durne założenie, że bronią palną bronisz się WYŁĄCZNIE przed kimś innym z bronią palną. A co z tymi wszystkimi bardziej pospolitymi napaściami, rozbojami, pogryzieniami przez psy których głupi właściciele puścili luzem...? () Ich ofiary nie zasługują na to aby mieć skuteczne narzędzie "na odległość"?! Aby udaremnić zamach zanim zostaną ze śladami być może na całe życie?!

Poza tym dziwne jest sugerowanie, że obrona z użyciem broni palnej jest skuteczna TYLKO wtedy kiedy napastnik padł trupem. Jakby odstraszający efekt pokazania gotowości do użycia broni, determinacji i przygotowania ofiary - nie robił napastnikowi "miękkich nóg", nie wzbudzał u niego obawy o ryzyko natychmiastowych konsekwencji przypuszczenia napaści... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
_____
#dyskusja #bron #przestepczosc #polska #samoobrona #rigcz
wygolonylibek-97 - Hoplofob polski zwyczajny: Łeeee...ale po co wgl w Polsce broń pal...

źródło: temp_file1142771299335168545

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@ak-47-kalasznikov : to jest raczej anegdotka niż jakieś wnikliwe studium defensywnego użycia XD poza tym przy takim a nie innym podejściu do mundurowych w tym kraju i jakości najzwyczajniejszych granatowych to czego niby się spodziewać?

...gdy ten użytkownik broni zachowywał się w sumie jak taki "blokers" którego wynajął państwowy "gang" do ochrony "dzielni" + niestopniowanie środków, przeeskalowanie (czepiając się w mundurze i sam napastnik traktuje cię inaczej niż kogoś kto nie
wygolonylibek-97 - @ak-47-kalasznikov : to jest raczej anegdotka niż jakieś wnikliwe ...

źródło: policjant_z_bronia

Pobierz
  • Odpowiedz