Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu nowego telefonu i zwracam się z prośbą do tagu bożego o rady, jaki telefon wybrać.

Myślę nad Motorola Edge 30 Ultra lub Iphone od 13 w górę, ale również jestem otwarty na inne propozycje.

Wymagania:
- cena do 4 tysiecy złotych (co do Iphonów biore pod uwage +1000 zł roznicy, bo i tak wzialbym na raty);
- szybkie ładowanie, jakby bylo bezprzewodowe to tez fajnie;
- zapewnienie aktualizacji systemowych (tu sie waham nad Motorola, bo slyszalem, ze aktualizacje maja byc zapewnione do 2025 r.);
- dosc duzo korzystam z telefonu (glownie ogladanie filmow, czytanie ksiazek, sluchanie ksiazek podcastwo, korzystanie z messengera etc)
- mocna bateria, ktora nie bedzie po roku do wyrzucenia;
- dobry procesor, ktory nie bedzie grzejnikiem.
#telefony #iphone
  • 5
@Dawul: urządzenia niewiele się różnią, pewnie nie dostrzegłbyś różnic wynikających ze specyfikacji.
różnicę robi ekosystem (iOS vs android) oraz pamięć mięśniowa (tapowanie po określonych obszarach), przyzwyczajenia (co gdzie jest), logika działania, interfejs itp. Apple okazuje się też droższe pod wieloma względami.

jeśli masz ochotę uczyć się nowego urządzenia i nie j@bniesz nim w ścianę po 1 dniu to próbuj. Jeśli nie pyknie sprzedasz jakiejś julce i kupisz prawilną motkę.

PS ja
@Dawul: 14pro jeśli przyzwyczaisz się do applowych głupotek i wystarczy ci takie umiarkowanie szybkie ładowanie będzie spoko, sam mam, używam, jestem zadowolony. Z iPhonów branie czegoś innego niż pro jest srednio sensowne, telefon za 3-4k z 60hz to trochę żarty.
@najciemniej: @WaranKojtyla dziekuje!

@najciemniej a wiesz jak tam to wychodzi z prockiem (czy nie jest grzejnikiem) i zywotnoscia baterii jezeli chodzi o moto? ma ktos moze z Twoich znajomych i uzywa tego sprzetu dluzej?

@WaranKojtyla a sluchaj, myslisz, ze warto kupowac uzywanego iPhone'a, jak teraz wpisalem sobie w google, to zauwayzlem, ze jest jakis sklep iCentrum, gdzie sprzedaja sporo uzywek. Ewentualnie iPhone'a outletowego (chyba wdzialem takie oferty z mediaexpert - niby
@Dawul: nie mam ani info ani doświadczeń z grzaniem się telefonu. Myślę, że takie sytuacje dotykają pojedynczych modeli (chyba samsungi s20 na początku się tak grzały) o innych nie słyszałem.
Wydaje mi się że takei nagrzewanie może się to zdarzyć w każdym telefonie gdy jakaś apka albo proces się skraszuje.

I na litość bosko, nie kupuj powystawowych, outletowych, odnawianych, czy używanych telefonów ze sklepów. Często są to telefony po serwisie albo