Wpis z mikrobloga

Kurdebele, dwóch poprzednich pracodawców namąciło mi w głowie iphonami, od nowego, miesiąc temu, dostałem androida i już wiem skąd fraza "biedandroid" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest w iphonie kilka rzeczy psujących produktywność (brak możliwości otwarcia innej apki w oknie albo podzielenia ekranu) lub z lekka ux w apkach (niekonsekwentne cofanie), no ale tak de facto koniec końców muszę przyznać sam przed sobą, że dużo lepiej mi się korzystało z iphona przez te ostatnie dwa lata. I podkreślę, że były to modele bazowe. Teraz wróciłem do androida zwyczajnie odczułem mocny spadek komfortu.

Nie chcę jakoś bardzo dyskutować co lepsze, po prostu próbuję rozeznać się co sądzą entuzjaści o nadchodzącym modelu 15.
Jakich cen się spodziewać? Bazowego modelu nie rozpatruję, będę celować w Pro lub Ultra. Waszym zdaniem warto dopłacać do Ultra?

#apple #iphone #smartfon
Pobierz MarteenVaanThomm - Kurdebele, dwóch poprzednich pracodawców namąciło mi w głowie ipho...
źródło: iphone-15-pro-max-cena-w-polsce-2023
  • 9
@MarteenVaanThomm: iPhone ma swoje wady i ograniczenia, ale jest spoko. Moim zdaniem najtansze telefony na rynku.

Do tej pory zwykle kupowałem flagowca z androidem za 2500-3500 i mialem go rok, jak byl wyjatkowo dobry to poltora. Teraz kupiłem półtora roku temu iphona i nawet nie mysle o zmianie. Wszystko dziala, jest szybki, robi super zdjecia. 15 tez z pewnoscia nie kupie. Mooooze 16 pro za rok ale to jako fanaberie
@MarteenVaanThomm przy 13 Pro/Pro Max i 14 Pro/Pro Max różnicą być oczywiście rozmiar i bateria. Poza tym były to identyczne telefony. Przy 15 Pro/Ultra Apple znów poróżni te modele i żeby mieć wszystko naj trzeba będzie się decydować na Ultra
@Fox7er: nie no, to ma być telefon, a nie tablet xD

@iquiet 15 pro będzie mieć nowy A17 bionic, więcej pamięci masowej w standardzie, więcej ramu, lepszą baterię i lepsze aparaty. Podstawowa 15 będzie mieć stary procek, ale podstawki nie rozpatruję.

@PoProstuOn no wiem i się zastanawiam czy warto iść full in i dopłacać. Ergonomicznie wolałbym mniejszą wersję, ale jak coś to liczę, że się przyzwyczaję.
@MarteenVaanThomm kwestia tego, do czego chcesz wykorzystywać IP. Albo inaczej, jak chcesz wykorzystać moc najwyższego modelu?
Z Apple jestem od 13 lat i ta ich gadka: więcej, lepiej jest dla mnie już tylko marketingowym bełkotem. Gdybym miał teraz zmieniać 14pro,
to wybrałbym 15pro. Jeżeli masz zamiar robić dużo zdjęć w RAW, nagrywać w PRO res pod edycję - > PRo/Ultra 512GB