Wpis z mikrobloga

Takie przemyślenia odnośnie samochodów elektrycznych. Podobają mi się takie samochody, żona by mogła nawet takim jeździć, bo pokonuje mało kilometrów. Ja mam często awaryjne sytuacje w których muszę szybko przejechać 400km, więc ciągle musiałbym mieć pełną baterię.
Ale nie o tym, czy nie uważacie że ładowanie elektryków w domu zostanie zdelegalizowane?

W cenie paliwa mamy
: opłatę akcyzową
: opłatę emisyjną
: opłatę paliwową

A ładując auto w domu pomijamy niektóre opłaty
Zapraszam do dyskusji
#elektromobilnosc #motoryzacja #samchody #samochodyelektryczne
  • 23
  • Odpowiedz
@xspeditor: Kiedyś groszek był po 400zł to ludzie rzucili się na piece z podajnikiem, z autami na prąd będzie to samo o ile sieć energetyczna to wytrzyma. Z fotowoltaiką to samo, najpierw dopłaty a za rok skup prądu za grosze bo słońce świeci. W tym kraju to się opłaca tylko kraść
  • Odpowiedz
  • 0
@1masa: swoją drogą ciekawe czy jakąś wspaniałą ustawą zmienią zasady dla starszych klientów fotowoltaiki. Mam ją na starych zasadach i w porównaniu do nowych jestem sporo do przodu
  • Odpowiedz
@xspeditor: nie ważne jak ta opłata się nazwa.
Ważne czy kasa wpływa czy nie.
Wierzysz w to, że te wszystkie opłaty i podatki "celowe" trafiają rzeczywiście na takie rzeczy?
  • Odpowiedz
@xspeditor: spokojnie, póki co elektryki się promuje, więc przez jeszcze przez jakiś czas prąd będzie w normalnej cenie. O likwidacji przywilejów typu używanie buspasów czy parkingi mówi się już otwarcie, pojawiają się też pomysły wyższych opłat drogowych dla elektryków ze względu na większą masę i większe zużycie nawierzchni.
Akcyza na prąd i podatek drogowy będą wisienką na torcie. I prawidłowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: nie teoretyzujemy sobie tutaj tylko pracujemy na danych. Opłata ta trafia do tego funduszu. A w opłacie za prąd tego nie ma.

I w długiej opłaty w prądzie pewnie wzrosną, albo będzie inna cena za ładowanie w domu auta z jakiegoś wall boxa a inna za używanie zmywarki
  • Odpowiedz
@xspeditor:

A w opłacie za prąd tego nie ma.

Ale są inne podatki, z których przychodzi się zwiększą. Jaka to różnica?

I w długiej opłaty w prądzie pewnie wzrosną, albo będzie inna cena za ładowanie w domu

Przecież już w Polsce masz inną cenę powyżej 2000kwh. Ile wynosi? 1.30 PLN?
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr naucz się czytać ze zrozumieniem. Jeżeli korzystasz z auta w PL i jest opłata na infrastrukturę, a w prądzie jej obecnie nie ma. To można mieć gwarancje ze się pojawi. Bo Państwo sobie nie odpuści paru miliardów bo im się przychody zwiększa bo więcej prądu Będą sprzedawać
  • Odpowiedz
@xspeditor:

naucz się czytać ze zrozumieniem

Bo czego nie rozumiem? Twierdzisz, że jak nie będzie "opłaty paliwowej" to nie będzie pieniędzy na drogi

Jeżeli korzystasz z auta w PL i jest opłata na infrastrukturę, a w prądzie jej obecnie
PiotrFr - @xspeditor: 
 naucz się czytać ze zrozumieniem
Bo czego nie rozumiem? Twier...

źródło: IMG_20230808_134925

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr z takim elektrycznym tłukiem jak ty szkoda dyskusji. Widzisz tylko swoją tezę i nie czytasz ze zrozumieniem. Pokazałeś klasę jak powiedziałeś ze nikt w FR nie dopłaca do kredytu na elektryki
  • Odpowiedz
@xspeditor: xD
Co obrazek przekonał? Pan PiS mówił że nie ma podatków tylko te źle unijne dopłaty?

nikt w FR nie dopłaca do kredytu na elektryki

Gdzie tak niby napisałem jak zawsze mówię ile wynoszą dopłaty? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr tłuczku, mam gdzieś opłaty prądowe. Mowie ciagle ze nie ma tam opłaty za infrastrukturę i ona się pojawi. A pisałeś ze nikt nie dopłaca do kredytu 3.5% na elektryki, tylko wolny rynek skonstruował tak ofertę dla klienta.
Tak, kredyt w cenie Euriboru xd
  • Odpowiedz
@xspeditor

Takie przemyślenia odnośnie samochodów elektrycznych. Podobają mi się takie samochody, żona by mogła nawet takim jeździć, bo pokonuje mało kilometrów. Ja mam często awaryjne sytuacje w których muszę szybko przejechać 400km, więc ciągle musiałbym mieć pełną baterię.

Ale nie o tym, czy nie uważacie że ładowanie elektryków w domu zostanie zdelegalizowane?


W cenie paliwa
  • Odpowiedz
@xspeditor: co jest.. dzisiaj o tym samym myślałem :d że spalinówki opłacają wszelakie podatki i ściąga się z nich kasę na rzekomo utrzymywanie dróg itp.. a elektryki dużo mocniej rozwalają drogi a nic nie płacą.

Zdelegalizowane na pewno nigdy nie zostanie. Już bez przesadyzmu Twój dom, Twój prąd. Zanim elektryki znikną z rynku co jest pewne bo to ślepa uliczka. No chyba że z tymi nadprzewodnikami się okaże że to
  • Odpowiedz