Wpis z mikrobloga

Hej, nadszedł czas w moim dorosłym życiu kiedy chcę nauczyć się #fizyka - w szkołach miałam prowadzony mega po łebkach, do dziś nie wiem prawie nic i mi głupio.
Szukam więc książek, kursów, czy innych materiałów, które nie będą mi fizyki tłumaczyć pod kątem wzorów, ale pod kątem realnego "wykorzystania" i jej istnienia w praktyce. Mam prawie 30 lat i wzory nie sa mi potrzebne, ale chciałabym mieć realną wiedzę JAK coś działa, dlaczego działa i jakie zjawiska fizyczne wykorzystuje.
  • 8
@rozowaswinia: jesli chodzi o fizykę klasyczna to wbrew pozorom warto sięgnąć po książki przedwojenne. Nie wiem dlaczego, ale wtedy potrafili pisać tak, ze wiadomo o co chodzi. Nie ma problemow, ze zrozumieniem. Oczywiscie zagadnienia zwiazane z promieniotwórczością czy fizyka kwantowa to trzeba po nowe.
@lexico: właśnie dobrze.
Fizyka to jest takie gówno, że tylko kobiety powinny się tym zajmować, bo one oceniane są za wygląd a nie zajmowanie się gównem.
Tak samo do IT też powinny iść wyłącznie kobiety.
Całe inżynieryjne gówno i ekonomia też.
Za to wojsko, prawo i medycyna to powinni robić wyłącznie mężczyźni, bo to są jedyne szanowane zawody.