Wpis z mikrobloga

Siema. Szukam pilarki spalinowej dla gościa, który w lesie przepracował zawodowo jakieś 20 lat i wie jak się z tym obchodzić.
Do tej pory był team #husqvarna ale po ponad 30 latach z tą marką stwierdził, że może być już i #sthil. Szuka czegoś, czym może przygotowac opal na zimę oraz od czasu do czasu wyskoczyc na fuchę i położyć kilka kloców do tartaku. Czyli takie użytkowanie semi-pro. Do tej pory korzystał z leciwej Husqvarny 346xp czyli wersji dla zawodowców.

Co w dzisiejszych czasach lepsze? Stihl czy Husqvarna?
Poki co upatrzyliśmy sobie Sthila ms 311 - 4.2km
. Z tego co przeglądałem to Husqvarny są dużo droższe.
Coś polecacie? Jakie opinie o sthilu?

#las #drzewa #drwal #pila #pilarki #pilaspalinowa #dom #ogrodnictwo #majsterkowanie #drewno
  • 15
  • Odpowiedz
@Bambrx: Jedna i druga firma robi pilarki na poziomie. Raz jedna a raz druga wypuści dopracowany model na lata a raz bubel. Tak np. Husqvarna 550xp była beznadziejna ale już nowsza wersja 550xp mark II jest ceniona.

Zgodne są opinie, że obecnie najtrwalsze pilarki to japońskie Shindaiwa / Echo. Ja bym w tej mocy rozważał Shindaiwa 601sx. Chociaż jeżeli nie jest to zawodowa praca dzień w dzień to każda o tej
  • Odpowiedz
@Bambrx: Do 3,5k w Stihl-u i Husqvarnie ciężko będzie. Z profesjonalnych tylko Stihl MS241 albo Husqvarna 543 XP. Jedna i druga wg. nic ciekawego ;)

Shindaiwa 501sx ma 3,5KM a koszt w okolicach 3k. Poszukaj opini na jej temat w internecie, jedyny jej minus to gumowe amortyzatory które przy nieumiejętnym obsługiwaniu się pilarką można zerwać (przy szarpaniu jak się zaklinuje) - ale pisałeś, że użytkownik będzie doświadczony więc to nie powinno
  • Odpowiedz
@Bambrx: Jak pracował husqvarna 346xp to pewnie miał new edtion. To jak teraz kupi 550 mark II to bedzie zadowolony. Jak nie chce tyle wydac to Husqvarna 543 XP też będzie ok i da radę.
  • Odpowiedz
@Bambrx Kup jakiegoś Stihla najlepiej dużo pilarzy u mnie na nich pracuje i poleca. Shindaiwe odpuść bo to jest fajne jak działa a ja się zaczyna sypać to okazuje się że serwis w Polsce nie ma części i trzeba czekać a jak już przyjadą to są cholernie drogie. Słabe mają te wsparcie. A Husqvarny subiektywnie nie lubię to nie polecam, za dużo się tego ponaprawiałem i często były z nimi jakieś problemy
  • Odpowiedz
  • 0
@silo1408: naczytałem się na necie że ten Sthil ma plastikowe kartery. Działa to jakoś czy lipa?
Bo jak tak to wolę dołożyć i kupić ms261 który ma niby aluminiowe. Tylko tutaj jest z jakimś systemem mtronic lub bez i też nie wiem co brać
  • Odpowiedz
@Bambrx Osobiście uważam że lepiej bez systemu Mtronic. Żeby coś naprawić to będzie trzeba korzystać z serwisów Stihla i podpinać piłe do komputera. A to wszystko kosztuje. Bez MTronic to Ci zrobi każdy serwis tą piłe.
  • Odpowiedz
  • 0
@silo1408: spękałem przed tym plastikiem nie wiedziałem o co kaman i zamówiłem sobie ms 261, może to troszkę lepszy wybór :D? Kupiłem bez mtronic, jakoś nie widzi mi się elektronika w takim urządzeniu
  • Odpowiedz