Wpis z mikrobloga

Siema. Szukam pilarki spalinowej dla gościa, który w lesie przepracował zawodowo jakieś 20 lat i wie jak się z tym obchodzić.
Do tej pory był team #husqvarna ale po ponad 30 latach z tą marką stwierdził, że może być już i #sthil. Szuka czegoś, czym może przygotowac opal na zimę oraz od czasu do czasu wyskoczyc na fuchę i położyć kilka kloców do tartaku. Czyli takie użytkowanie semi-pro. Do tej pory korzystał z leciwej Husqvarny 346xp czyli wersji dla zawodowców.

Co w dzisiejszych czasach lepsze? Stihl czy Husqvarna?
Poki co upatrzyliśmy sobie Sthila ms 311 - 4.2km
. Z tego co przeglądałem to Husqvarny są dużo droższe.
Coś polecacie? Jakie opinie o sthilu?

#las #drzewa #drwal #pila #pilarki #pilaspalinowa #dom #ogrodnictwo #majsterkowanie #drewno
  • 15
@Bambrx: Jedna i druga firma robi pilarki na poziomie. Raz jedna a raz druga wypuści dopracowany model na lata a raz bubel. Tak np. Husqvarna 550xp była beznadziejna ale już nowsza wersja 550xp mark II jest ceniona.

Zgodne są opinie, że obecnie najtrwalsze pilarki to japońskie Shindaiwa / Echo. Ja bym w tej mocy rozważał Shindaiwa 601sx. Chociaż jeżeli nie jest to zawodowa praca dzień w dzień to każda o tej
@Bambrx: Do 3,5k w Stihl-u i Husqvarnie ciężko będzie. Z profesjonalnych tylko Stihl MS241 albo Husqvarna 543 XP. Jedna i druga wg. nic ciekawego ;)

Shindaiwa 501sx ma 3,5KM a koszt w okolicach 3k. Poszukaj opini na jej temat w internecie, jedyny jej minus to gumowe amortyzatory które przy nieumiejętnym obsługiwaniu się pilarką można zerwać (przy szarpaniu jak się zaklinuje) - ale pisałeś, że użytkownik będzie doświadczony więc to nie powinno
@Bambrx Kup jakiegoś Stihla najlepiej dużo pilarzy u mnie na nich pracuje i poleca. Shindaiwe odpuść bo to jest fajne jak działa a ja się zaczyna sypać to okazuje się że serwis w Polsce nie ma części i trzeba czekać a jak już przyjadą to są cholernie drogie. Słabe mają te wsparcie. A Husqvarny subiektywnie nie lubię to nie polecam, za dużo się tego ponaprawiałem i często były z nimi jakieś problemy
  • 0
@silo1408: naczytałem się na necie że ten Sthil ma plastikowe kartery. Działa to jakoś czy lipa?
Bo jak tak to wolę dołożyć i kupić ms261 który ma niby aluminiowe. Tylko tutaj jest z jakimś systemem mtronic lub bez i też nie wiem co brać
@Bambrx Osobiście uważam że lepiej bez systemu Mtronic. Żeby coś naprawić to będzie trzeba korzystać z serwisów Stihla i podpinać piłe do komputera. A to wszystko kosztuje. Bez MTronic to Ci zrobi każdy serwis tą piłe.
  • 0
@silo1408: spękałem przed tym plastikiem nie wiedziałem o co kaman i zamówiłem sobie ms 261, może to troszkę lepszy wybór :D? Kupiłem bez mtronic, jakoś nie widzi mi się elektronika w takim urządzeniu