Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem się pierwszy raz pójść na terapię. Długo szukałem terapeuty dla siebie - w końcu na szortliście zostało mi dwóch w dwóch różnych nurtach. Byłem po jednym razie u każdego i wyłania mi się na razie obraz dwóch różnych doświadczeń.

I teraz moje pytanie, czy można i wskazane jest uczęszczanie na obie terapie równocześnie, czy ma to jakieś negatywne skutki? Docelowo chciałbym mieć jednego terapeutę, ale na tę chwilę nie jestem w stanie zdecydować się która terapia mi bardziej odpowiada. Czy jeśli zostałbym na dwóch to powinienem poinformować terapeutów, że jestem równolegle na innej terapii w innym nurcie, czy nie powinno ich to obchodzić?

#psychoterapia #psychologia #terapia
  • 7
@nalej_mi_zupy: moim zdaniem to wyczerpuje temat
https://notatkiterapeutyczne.pl/20-sygnalow-alarmowych-kiedy-w-terapii-zle-sie-dzieje-989c50406d9

https://notatkiterapeutyczne.pl/20-oznak-ze-jestes-w-dobrej-terapii-d91473502f0c

+ naprawde dobrzy terapeuci notuja cyfrowo (tablet, ipad) i maja w chmurze Twoje dane. Plus np angazuja Ciebie zebys wypelnial formularze abc. Wtedy sa w stanie przejrzec i zpoznac sie z caloscia "biazaczki" w Twoim zyciu i oszczedzasz 15 minut terapii na sprawy biezace.
@nalej_mi_zupy: Skoro byłeś na jednym spotkaniu, to jeszcze nie sprawdziłeś ich warsztatu. Pierwsze sesje są organizacyjno-techniczne: omawiacie warunki kontraktu terapeutycznego, płatności, wstępną diagnozę i główny cel terapii. Właściwa praca zaczyna się powiedzmy od trzeciego spotkania. Myślę, że dopiero po trzech sesjach będziesz w stanie wyrobić sobie już jakąś konkretna opinię.

Chodzenie do dwóch specjalistów to niemądra polityka według mnie. Bardzo wcześnie pojawią się sprzeczne komunikaty wynikające z podejścia terapeutycznego i będziesz