Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Seryjni mordercy: Ted Bundy, Pedro Lopez, Henry Lee Lucas. Ludobójcy: Hilter, Stalin, Idi Amin, Lenin, Pol Pot, Mao Zedong.

Każdy z nich był kiedyś dzieckiem. Dlaczego dziecko jest uważane za nie wiadomo jaki cud życia i dowolny bachor jest uważany za lepszego niż dowolny dorosły? Tylko o dorosłym człowieku można powiedzieć czy coś osiągnął i czy był lub nie był dobrym człowiekiem, a dziecko przecież może wyrosnąć na mordercę lub zbrodniarza. Zawsze nowe dziecko to nowa szansa na potencjalnego mordercę lub zbrodniarza. Niektórzy za dziecko to nawet życie by oddali, a to nie ma przecież żadnego sensu.

#antynatalizm #rodzina #dzieci #przemyslenia #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: Każdy jeden morderca w Rosji to czyjeś dziecko, tak samo każdy naizol który gazował żydów, czy japoński psychol torturujący chińczyków. Każdy psychopata był kiedyś dzieckiem i był też człowiekiem, odczłowieczanie psycholi to klasyczny mechanizm wyparcia. Na pewno ja, moje dziecko ani nikt z mojej rodziny taki nie będzie, na pewno mój synek to będzie dobry człowiek

@mirko_anonim: Trochę masz prawdy. O dziecku nie mówimy czy jest dobre czy złe (chociaż u niektórych widać co może z nich wyrosnąć patrząc też na rodziców). Dziecko może mieć osiągnięcia, ale w swoich możliwościach. Dziecko jest to czyste płótno, a dorosły ma już jakieś maźnięcia pędzlem.
W ogromnej mierze, zależy od rodziców jakie to dziecko będzie i od genów dalszej rodziny.
Dlaczego większość ludzi uważa dziecko za coś lepszego? Ano, sądzę,
@mirko_anonim: dzieci ze względów naturalnych i kulturowych otaczane są szczególną opieką i uwaga bo są kolejnym pokoleniem i przyszłością. To chyba oczywiste.

Ponieważ dzieci są nieświadome zagrożeń, nieporadne, zależne i słabsze udziela się im więcej pomocy, bo bez tego nie przetrwają.

To że rodzic odda życie za dziecko to nie tylko biologia ale i wyraz uczucia, poświęcenia dla ukochanej osoby. Ludzka sprawa.