Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, czy te ziemniaki sa naszpikowane jakas chemia?
Sklad
Ziemniaki 93%, olej rzepakowy, tłuszcze roślinne nieutwardzone (rzepak), przyprawy (w tym papryka 0,34 %), czosnek, cebula), sól, hydrolizat białka roślinnego (kukurydza), ekstrakty przypraw, cukier.

Ale zastanawiam sie jak utrzymywana jest swiezosc tego przez msc bez chemii?

https://pl.openfoodfacts.org/product/5906395015344/ziemniaczki-ju%C5%BC-gotowe-z-papryk%C4%85-pri

#jedzenie #potrawy #biedronka #kuchnia #dieta
jimmyF - Mam pytanko, czy te ziemniaki sa naszpikowane jakas chemia?
Sklad 
Ziemniaki...

źródło: front_pl.4.full

Pobierz
  • 36
komu by się chciało #!$%@?ć pół dnia z obieraniem i gotowaniem


@larine: ty dla 170 ludzi gotujesz, że pół dnia chcesz durne kartofle gotować? Obieranie to z 10 minut + 20 gotowania, gdzie już przy garnku stać nie musisz. No w #!$%@? roboty.
@jimmyF: nikt chyba nie napisał, że te przepyszne ziemniaczki sraczki są gotowane w tej folii więc jak je spożyjesz to razem z mikro plastikiem który to już dobrze wie gdzie się podstępnie osadzić w twoich narządach wewnętrznych aby je rozsadzić w najmniej spodziewanym dla ciebie momencie ʕʔ( )
Pioter_Polanski - @jimmyF: nikt chyba nie napisał, że te przepyszne ziemniaczki sracz...

źródło: john-hurt-alien

Pobierz
@jimmyF: Odradzam, żona kupiła, zdesperowany zjadłem. Nieprzyjemny posmak, nie warto, nawet pomimo tego, że tylko 2 min w mikrofali. Może odsmażone na patelni byłyby lepsze, ale już nie będę sprawdzał.
Mam pytanko, czy te ziemniaki sa naszpikowane jakas chemia?


@jimmyF:

nie są.

Gdyby były, to informacja musiałaby się znaleźć na etykiecie. W dużych firmach (szczególnie pracujących dla korporacyjnego klienta) nie opłaca się robić krzywych akcji pt. "dodajemy sobie konserwant o którym nie napiszemy". Izba Handlowa za niezgodność produktu z etykietą może dopieprzyć karę do 10% zeszłorocznego obrotu, nie jest to warte.

Zresztą, nie ma potrzeby dodatkowego konserwanta. Pakowanie jest tuż po