Wpis z mikrobloga

Skąd ten dźwięk? Co to powoduje? Nagrałem tarcze, bo dźwięk wydobywa się z przodu, ale nie wiem, czy to coś wspólnego z hamulcami. Wydobywa się tylko przy delikatnych ruchach rowerem przód-tył. W trakcie jazdy nie ma żadnego niepokojącego dźwięku i nic nie obciera (raczej). ;)

#szosa #gravel #rower
RymMajster - Skąd ten dźwięk? Co to powoduje? Nagrałem tarcze, bo dźwięk wydobywa się...
  • 8
@RymMajster:
Klocek dotyka bardzo lekko tarczy i wibruje ona jak struna pociągana smyczkiem. Ja mam w swoim rowerze metaliczne clarksy i mechaniczne zaciski to albo ustawię aby klocki były bardziej odsunięte, wtedy jest cisza ale hamują za słabo albo gdy są ustawione poprawnie do jazdy to właśnie tak śpiewają gdy powoli cofam rower (podczas jazdy są cicho i nie trzymają koła).
@RymMajster:
No nic z tym nie zrobisz, może wymiana zacisków na lepsze by pomogła ale czy ma to uzasadnienie finansowe? Wątpię. Ja olałem, bo zupełnie nie przeszkadza to podczas jazdy a wolę mieć "ostrzejsze" heble niż ciszę przez 30 sekund jak wycofuję rowerem z domu. ( ͡º ͜ʖ͡º)

U siebie możesz też bardzo łatwo zweryfikować czy to to samo - podczas takiego przesuwania dotknij lekko klamki
@RymMajster: mam to samo, pewnie masz minimalnie krzywa tarcze i w jednym miejscu Ci odrobinke dotykają ale jesli podczas jazdy jest ok to ja bym to zostawil