Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że jadąc prosto po skrzyżowaniu równorzędnym macie pierwszeństwo przed pojazdami będącymi po prawej. Mało kto pamięta o tej zasadzie (prosto = pierwszeństwo) i potem niepotrzebnie do kolizji dochodzi.


https://wykop.pl/wpis/72228417/prawojazdy-kierowcy-samochody-motoryzacja#255542385
#prawojazdy #polskiedrogi #polscykierowcy
Krupier - Pamiętajcie, że jadąc prosto po skrzyżowaniu równorzędnym macie pierwszeńst...

źródło: FireShot Capture 1100 - #prawojazdy #kierowcy #samochody #motoryzacja (@pogop) - strona 1 ___ - wykop.pl

Pobierz
  • 9
@Krupier: dobry gościu ale to żadna nowość, u mnie na osiedlu jest pełno takich skrzyżowań i większość ludzi myśli (co mnie przeraża), że jak jedzie prosto to ma pierwszeństwo, ostatnio nawet radiowóz mi wymusił.
@Krupier: Ale to jest głupia zasada bo teraz dużo ludzi nie raczy nawet wrzucić kierunku jak zamierza skręcić, weź potem bez kamerki to udowodnij że typ nie włączył. Zasada że ten z prawej ma pierwszeństwo jest lepsza a jeszcze lepiej tak jak w USA, kto pierwszy na skrzyżowaniu ten jedzie, dopiero jak auta dojadą jednocześnie to wtedy zasada że ten z prawej jedzie pierwszy
  • 0
dobry gościu ale to żadna nowość, u mnie na osiedlu jest pełno takich skrzyżowań i większość ludzi myśli (co mnie przeraża), że jak jedzie prosto to ma pierwszeństwo, ostatnio nawet radiowóz mi wymusił.


@Szakalio: a to jest standard. Ewentualnie jeszcze "mam pierwszeństwo bo jadę główniejszą drogą". XD
u mnie na osiedlu jest pełno takich skrzyżowań i większość ludzi myśli (co mnie przeraża), że jak jedzie prosto to ma pierwszeństwo, ostatnio nawet radiowóz mi wymusił.


@Szakalio: na osiedlach to trzeba jeszcze podwójnie uważać, bo może się okazać że któraś z odnóg nie jest drogą publiczną (bo należy do jakiejś wspólnoty czy spółdzielni), taka droga nie musi być w żaden sposób oznaczona (może ale nie musi), a wyjeżdżając z takiej