Wpis z mikrobloga

#niger #swiat
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze. Wojna w zasadzie może być lada dzień, ECOWAS wydał ultimatum, a jak nie to wchodzi z interwencją wojskową. W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD

Czasem mam wrażenie, że zostali tutaj tylko opłaceni trolle, a wiadomo, że za pisanie o sytuacji tam nikt nie płaci.

Dziwi tym bardziej, że w dobie wojny na ukrainie temat junty w nigrze, można porównać do przewrotu w ukrainie. Tutaj mamy pro zachodni, francuski rząd obalony wojskowo przez wojsko a w tle mamy wątek udziału(?) rosji i wagnera. Kolejną kwestią jest ludność Nigru które cieszy się (?) z wyzwolenia spod 'okupacji' francuskiej.
  • 82
@analboss:

Do tej interwencji ECOWAS zachęca nieoficjalnie USA i FR.

Jak najbardziej i to jest w pełni oczywiste bo oba kraje mają swoje bazy w Nigrze oraz ich korporacje wydobywają zasoby naturalne.

Niger rzeczywiście jest dostawcą uranu, ale nie jest niezbędnym źródłem ani nie jest nawet najtańszym.

W krótkim okresie czasu nie da się go bezboleśnie zastąpić tak to nazwijmy.

Dużym problemem będzie infiltracja przez północną granicę Nigerii kolejnych dźihadystow z
to tak samo nas nie obchodzą jakieś murzyńskie bitwy na patyki. Zresztą jest ich tam za dużo to reszta świata się nawet ucieszy z redukcji ich populacji. ¯\(ツ)/¯


@Tytanowy_Lucjan: o czyli jesteś nie tylko ignorantem ale także obrzydliwym rasistą
@szybki_zuk: Po powrocie z Paryża kilka lat temu wróciłem jako zdecydowany rasista. Niewiarygodne co ci książęta pustyni zrobili z pięknym europejskim miastem.

Rasistą nikt się nie rodzi. Staje się nim z doświadczenia.

Mam czarnych znajomych, ale to wykształceni i cenieni ludzie. Wyjątki. Cała reszta jest mi obojętna i najlepiej jakby Afryka się cała wytłukła by nie miał kto na łódki wskakiwać
@brakloginuf: @missioncritical @koniecswiatajestbliski @TurboDynamo

Znaczy wiadomo nie spodziewałem się jakiejś super reakcji, ale też praktycznie całkowita cisza mnie zdziwiła. Bo mimo wszystko jakiś to wpływ ma pośredni, dodaj do tego zachodzące zmiany w geopolityce w Afryce i jest jeszcze powiązanie z euromajdanem i wagnerem jako dodatkowy smaczek. Dla mnie ciekawy temat, wielowątkowy tak na prawdę, bo tak jak wspomniałem z naszej perspektywy - ludzi którzy znają ruski mir większość jest przeciwko
Po powrocie z Paryża kilka lat temu wróciłem jako zdecydowany rasista. Niewiarygodne co ci książęta pustyni zrobili z pięknym europejskim miastem.


@Tytanowy_Lucjan: Czyli jesteś głupcem. Nic zaskakującego, zazwyczaj rasizm to połączenie głupoty (szczególnie błędne dobieranie przyczyn i skutków) oraz uprzedzenia.

asistą nikt się nie rodzi. Staje się nim z doświadczenia.


@Tytanowy_Lucjan: + głupoty.

Mam czarnych znajomych, ale to wykształceni i cenieni ludzie. Wyjątki. Cała reszta jest mi obojętna i najlepiej
@szybki_zuk: Rozumiem, że ty cyganom np. ufasz bezgranicznie i zawsze chętnie wejdziesz w interakcję z nimi zamiast jak każdy normalny człowiek omijać ich z daleka, bo DOŚWIADCZENIE społeczne mówi, że znajomość z nimi to kłopoty oraz strata na majątku własnym?

Czy musisz się przekonać zawsze na własnej skórze o czymś co jest powszechnie wiadome? Kto jest wtedy głupcem?

Dla mnie pracujący murzyn, w garniturze albo lepszych ciuchach = spoko człowiek, z
@Hekun: no bo życie i geopolityka w Afryce nikogo za bardzo nie interesuje, jeśli dotyczy krajów 3 świata. Jeszcze wojna w Maroku, Egipcie, Algierii byłaby głośna, ale w Nigrze?