Wpis z mikrobloga

#niger #swiat
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze. Wojna w zasadzie może być lada dzień, ECOWAS wydał ultimatum, a jak nie to wchodzi z interwencją wojskową. W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD

Czasem mam wrażenie, że zostali tutaj tylko opłaceni trolle, a wiadomo, że za pisanie o sytuacji tam nikt nie płaci.

Dziwi tym bardziej, że w dobie wojny na ukrainie temat junty w nigrze, można porównać do przewrotu w ukrainie. Tutaj mamy pro zachodni, francuski rząd obalony wojskowo przez wojsko a w tle mamy wątek udziału(?) rosji i wagnera. Kolejną kwestią jest ludność Nigru które cieszy się (?) z wyzwolenia spod 'okupacji' francuskiej.
  • 82
@Hekun: Nie zaglądam na główną, tag #francja mam na #czarnolsito to myślałem, że ten temat jest jednak popularny. Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że nie jest i ludzie mają w głębokim "poważaniu" to co się dzieje w Afryce, chociaż chciałbym żeby i tam ruskie zwierzęta dostały ostry #!$%@?.
W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD


@Hekun: Algieria wyraziła swoje daleko idące zaniepokojenie i Nigeria już usiadła sobie na d.. Algieria ma chyba drugą najsilniejszą armię w Afryce, graniczy z Nigrem i Mali więc sytuacja się skomplikowała.
Po drodze po stronie Nigru stanęła Gwinea a Senegal po fali protestów się wycofał z
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze


@Hekun: to jest dla mnie niesamowite jak wykopki interesują się każdym konfliktem zbrojnym i spekulują idiotyzmy wyssane z palca siedząc na kiblu.
tym brakiem wpływu na społeczeństwa zachodnie to bym sie nie rozpędzał, jak się tam rozkręci wina na całego(nie tylko Niger ale i sąsiednie państwa), to jak myślisz, w którym kierunku ruszy cała horda uchodźców i migrantów?


@Heroina340: do Afryki północnej, która będzie miała problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bardzokiepskotowidze: @Hekun
Algieria jest w szachu ze strony Maroka i bardzo dyplomatycznie opowiada się za Nigrem. Absolutnie nic nie mówi o żadnym wsparciu wojskowym puczu.

Nigeria jest najpotężniejszym państwem w regionie, jest demokracja i ichniejszy rząd boi się żeby to im nie przydarzył się pucz, więc prezydent chce nawet zbrojnej interwencji w Nigrze.
Do tej interwencji ECOWAS zachęca nieoficjalnie USA i FR.

Niger rzeczywiście jest dostawcą uranu, ale nie jest niezbędnym
w tle mamy wątek udziału(?) rosji i wagnera.


@Hekun: Tylko ten wątek mnie interesuje. Rosja mąci w Afryce by wywołać kolejny exodus uchodźców i zdestabilizować Europę. kolejna część wojny hybrydowej.