Wpis z mikrobloga

Zaprojektowałem meble do stolarza. Myślicie, że jest ok? Pierwszy raz się za coś takiego biorę. Podobają mi się takie obwódki wokól mebli, ale w sumie nie wiem czy technicznie to w niczym nie przeszkadza i ma sens jedynie w wizualizacjch :P

#kuchnia #kuchnie #meble #meblekuchenne #stolarstwo #stolarka #remont #remontujzwyopem #remontmieszkania #mieszkanie #urzadzajzwykopem #blum #hettich #aquaakryl #forner

Szafa w korytarzu (w tej wnęce będzie obicie, żeby dało się usiąść)
becvvv - Zaprojektowałem meble do stolarza. Myślicie, że jest ok? Pierwszy raz się za...

źródło: PnTNFxPlZj

Pobierz
  • 19
@becvvv:

w korytarzu jeden szczegol ktory meblarz powinien wypatrzec ze korpusy trzymaja sie tylko na kilku śrubkach i zostana wyłamane. Te "deski" nad napisami "50cm" powinny mieć 50cm i na nich powinny stać boki

w szafie nie ma żadnych korpusów, jesli się zgodzi na ten projekt to wszystko będzie musiał robić na miejscu
ja mam wszystkie półki w szafie wysuwane i to jest świetne
dobrze sprawdzaja sie u mnie dwa drazki,
@Wychwalany co do pierwszego akapitu- totalnie się nie zgodzę. Są dwie szkoły montażu i osobiście robię w ten sposób. Ogromne szafy tak robię i nic się nie dzieje( ͡° ͜ʖ ͡°)

@becvvv zwróć uwagę ze na pierwszym projekcie w paru miejscach masz różne łączenia korpusów. Raz dno jest pełne innym razem nie. Musisz obrać jeden system łączenia płyt.
@becvvv w szafie na korytarzu blenda z lewej strony niech będzie do ziemi. W obecnej formie złe to wyglada.

Te szafke nad siedziskiem można zrobic jako jedna cała z korpusem obok- nie będzie widać łączeń.

W pozostałych szafkach możesz Np zrezygnowac z ramiaka od spodu i tez to fajnie wyglada.
A co do samej ramki to wyglada to fajnie. Od jakiegoś czasu większość mebli tak robię.
@Aeciatko @becvvv w szafie na korytarzu blenda z lewej strony niech będzie do ziemi. W obecnej formie złe to wyglada.

Te szafke nad siedziskiem można zrobic jako jedna cała z korpusem obok- nie będzie widać łączeń.

W pozostałych szafkach możesz Np zrezygnowac z ramiaka od spodu i tez to fajnie wyglada.
A co do samej ramki to wyglada to fajnie. Od jakiegoś czasu większość mebli tak robię.

I co do szafki o
@becvvv:

Przedpokój:
- odstawienie po lewej stronie do podłogi, a nie do dołu korpusów
- w środkowej części gdzie są 2 szuflady - odstawienie po prawej stronie o 18 mm żeby z zawiasem się minęła + do tego korpus głęboki na 600, bo wówczas zmieszczą się szuflady L500. Jak nie to płytsze szuflady lub rozdzielnie szuflad na 2 części (zawsze wkładam moduł szufladowca do środka a nie kręcę prowadnic do boków).
  • 0
@marcel_pijak

Dzięki za obszarną odpowiedź. Mam jeszcze pytania:

W przypadku prowadnic do boku zawias będzie pomiędzy szufladami co może wpłynąć na odstawanie frontu dołem (bo wyjdzie pewnie gdzieś z 25 cm od dołu).

obecnie w szafie w korytarzu mam szuflady Blum antaro mocowane do boku i nie ma żadnego odsunięcia. Mówimy o tym samym? możesz też pokazać o co chodzi w tej alternatywie która proponujesz (moduł szeregowca)?

kosze na bieliznę (te druciane)
becvvv - @marcel_pijak

Dzięki za obszarną odpowiedź. Mam jeszcze pytania:
 W przypad...

źródło: temp_file4854878921202338408

Pobierz
@becvvv

Mam pytanie co do tego fragmentu: W przypadku prowadnic do boku zawias będzie pomiędzy szufladami co może wpłynąć na odstawanie frontu dołem (bo wyjdzie pewnie gdzieś z 25 cm od dołu).


To właśnie chodzi o przypadek ze zdjęcia. Zawias jest około 20-25 cm od dołu frontu, zwykle daje się 10 cm. Im niżej, tym lepiej - ale jak nie powoduje to odstawania frontu od korpusu to może tak być. (chodzi o
marcel_pijak - @becvvv
Mam pytanie co do tego fragmentu: W przypadku prowadnic do bok...

źródło: 2023-08-15_21-13-25

Pobierz
@becvvv: a ów moduł - to właśnie taka "skrzynka" z szufladami. Składasz ją na gotowo na warsztacie i na montażu tylko wkładasz. Jedyny warunek - korpus szafy musi mięć głębokość 600. (korpus modułu 510 pod prowadnice L500 + około 75 mm na zawias = 585 i 15 mm na palce żeby odpiąć zawias). Przy płytszym korpusie szafy byłby problem z głębokością zawiasu, lub trzeba by dać prowadnice 450tki
marcel_pijak - @becvvv: a ów moduł - to właśnie taka "skrzynka" z szufladami. Składas...

źródło: 2023-08-15_21-16-05

Pobierz
@becvvv:

To akurat sugerowałem się tym: https://kosmaz.pl/pl/sklep/produkty/kosze-na-bielizne/wysuwany-kosz-na-bielizne-40-chrom-prowadnica-blum-s-8053,84,24464. Ma to szerokość 34 cm, więc 2 cm płyty z jedej i drugiej strony daje łącznie 38 cm. 1 cm zapasu (w sumie nie wiem czy tak się daje), daje łącznie 39 cm. Do znalazłem coś takiego: https://peka.pl/produkt/09.8071.S/pullboy-vario-600-wys.-320-171185


A skrzydła przesuwne lepiej wyglądają jak są od podłogi niż na wieńcu dolnym - rzecz gustu. Wieniec daje tylko w wypadku ultra krzywych podłóg (np stary
marcel_pijak - @becvvv: 
To akurat sugerowałem się tym: https://kosmaz.pl/pl/sklep/pr...

źródło: 2023-08-15_21-40-08

Pobierz
  • 0
@marcel_pijak: A to jeszcze 2 pytania:
1. Jak robisz piekarnik w zabudowie dolnej, to szufladę dajesz nad, czy pod piekarnikiem? Wydaje mi się, że lepiej jest dać nad i szufladę, a nie uchylny front, bo szuflada sobie elegancko wyjedzie i co prawda będzie nieco mniej pojemna, ale bardziej użytkowa. Jednak stolarz coś gada, że wtedy dół piekarnika nie będzie zlicowany z resztą frontami bocznych szafek. To prawda?
2. Stolarz doradza, że
@becvvv:
1) Zawsze robię szufladę pod piekarnikiem (są to specjalne pod piekarnik o niższych bokach), czyli rozmiar N
https://www.belmeb.pl/szuflada-podpiekarnikowa-tandembox-antaro-500mm-wys-n-biala.html
Kiedyś jak było mieszkanie pod wynajem i klient bardzo chciał, to front uchylny, ale wygoda dostępu doń - ucierpiała
Szuflada nad piekarnikiem przy blacie - może i bardziej użyteczna, ale za to szpeci wygląd i to bardzo.

2) W korytarzu sypialni oczywiście że lepiej mieć pełne boki. Ja korytarze/sypialnie robię na Blumie,