Wpis z mikrobloga

Kolejny przykład na rusofilię we Francji.

Rozmawiam z klientem o Polsce, o obozach, o naszej historii, stwierdzil nawet: No, Polska sie wycierpiala. Nawet jak nie mieli szans na wygrana to rzucali sie na czolgi. My we Francji po prostu wszystko oddalismy.

Zaczelismy rozmawiac, powiedzial, ze duzo polskich zolnierzy jest obecnie na Ukrainie (mysle sobie: duzo? Nie slyszalem zeby znowu ich tak duzo bylo).
Ale mowie: no tak, bo mowi sie ze nastepna ma byc Polska.
A on: tak, slyszalem, ze polowa Ukrainy ma byc polska, a polowa rosyjska.
Ja tylko: xDDD ??? Co kur..a ???
Mowie: Chodzilo mi o to, ze Putin chce zaatakowac Polske po Ukrainie.
On: A, no tak. Ale nie wiem czemu tylu zolnierzy jest tam wyslanych. Nie powinni politycy sie w to angazowac i nie wiem po co im tyle broni wysylamy tak nie powinno byc.

No to juz wiem z kim mam do czynienia. Na szczescie zona go zabrala i nie musialem tego kontynuowac.

Zasrane żabojady przed wojna byli najwiekszymi eksporterami broni do rosji, a teraz gadaja, ze: "no, my nie wiemy czy to tak dobrze wysylac bron na ukraine". Nawet moja kolezanka z pracy z rosyjsko-ukrainskimi korzeniami to powiedziala. Pewnie przed wojna mowila, ze jest rosjanka, a po wybuchu wojny narracja sie zmienila i juz wrocila do swojej ukrainskiej polowy.

Pluć mi się chcę jak widzę takich bagieciarzy.

#rosja #wojna #ukraina #francja
  • 35
@PiotrFr: To nie jest pierwszy raz, a tez nie rozmawiam z kazdym klientem o polityce, ale pewnie znalazlo by sie takich wiecej. Juz jeden mi powiedzial, ze jest pro-putinowski.

@Kalosz667 Wystarczy posluchac jaka narracja jest w telewizji takiej jak LCI, i jak nazywaja Zelenskiego "chlopaczkiem", wstawiaja filmiki o tym jak to "Polska jest gotowa do wojny" itd. Widac, w ktora strone pochyla sie Francja i Niemcy.
Zasrane żabojady przed wojna byli najwiekszymi eksporterami broni do rosji


@ScholarsHut: No coś niesamowitego, jak można sprzedawać broń. Przecież to powinno być zakazane! XD

W 2016 r. Rosja była największym odbiorcą ukraińskiej broni. Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały do Rosji broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc. - podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI).


https://www.rp.pl/biznes/art2905441-najwiecej-broni-ukraina-sprzedaje-rosji
@Kalosz667

@ScholarsHut: no tak gadałeś z jednym typem i to ma być dowód XD

Poza tym Francuzi w 1940 zabili 3x więcej Niemców niż Polacy w 1939 więc teza że my się dzielnie broniliśmy a oni poddali bez walki jest lekko naciągana


To jest kwestia skali - Francuzi zabili 3x tyle Niemców co Polacy, jednocześnie straty francuskie były 6x większe niż polskie(mówię tylko o zabitych). Ponadto w Polsce była walka na
@ScholarsHut:

To nie jest pierwszy raz, ale pewnie znalazlo by sie takich wiecej

Jak wszędzie. Przeglądasz wykop? W Polsce gorsze rzeczy mówią ludzie powiązani z podobno 3 siłą polityczną. Więc jak to nazwiesz?