Wpis z mikrobloga

@ravau: Naprawdè trzeba wejść na wyżyny intelektualne, żeby zrozumieć że to źe ktoś ma dzieci nie jest równoznaczne z tym, że ma chęć od nich czasami odpocząć i nie spędzać z nimi każdej sekundy ? Z rodzicami też są tylko 2 opcje mieszkać z nimi do końca życia jak typowy piwniczek albo wyprowadzić się i urwać kontakt ? Całe życie tak zero jedynkowo postrzegasz ?
  • Odpowiedz
@pawel_je: Sprawa jest prosta - naprawdę ogromna ilość ludzi nigdy nie powinna mieć dzieci - a patrząc po tym co poniektórzy tutaj wypisują na wykopie - to raczej większość - i mam prawie 100% pewności, że ich rodzice byli równie #!$%@? jak to co ich pociechy wypisują na tym portalu.

Bycie rodzicem to fantastyczna sprawa, ale zdecydowanie nie dla każdego - i jeśli jesteś rodzicem z wyboru, masz fajny związek, dobrą
  • Odpowiedz
@ravau jest dokładnie odwrotnie. OP teraz zaczyna żyć w taki sposób , o jakim ty w wieku 25 lat sobie możesz/mogłeś pomarzyć , o ile ci to w ogole do głowy przyszło.
  • Odpowiedz
kwintesencja rodzicielstwa.


Teraz każdy myślący o posiadaniu dzieci, nie H przeczyta uważnie. Autor Wpisu - jara się, bo jedzie gdzieś bez benkartow xD piękne życie wcześniej wiódł, dzieci to kula u nogi :D

...


Jak ktoś je młodo sobie zrobił, to zawsze powtarza "odchowane będą to będę mógł się pobawić", a po 40 nagle rozwód, albo brak chęci do życia, a najmłodsze lata poszły na pilnowanie dzieci :)


Ot taka refleksja po
  • Odpowiedz
czytam te komentarze i ciekawi mnie czy rodzice tych, którzy piszą, że dzieci to kula u nogi czy tym podobne wysrywy mieli też takie zdanie o nich?


@zooploza: Nie, moi rodzice mnie bardzo chcieli i całe moje życie troszczyli się o mnie jak tylko potrafili. Pełną samodzielność finansową i życiową osiągnąłem dopiero w wieku ok. 24 lat, do tego czasu wspierali mnie w pełni. Ale to nie znaczy, że dzisiaj muszę
  • Odpowiedz
@staggermeister_ trudno się z Tobą nie zgodzić, mądrze piszesz. Mi chodzi o to jaka narracja jest w komentarzach, jaki ona buduje obraz. A uświadomienie sobie, że nie chce mieć się dzieci zanim się je zrobi to bardzo dobra rzecz. Niestety sporo osób dostrzega to po fakcie.
3 maj się, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
  • 0
Autor Wpisu - jara się, bo jedzie gdzieś bez benkartow xD piękne życie wcześniej wiódł, dzieci to kula u nogi :D


@ravau: jak kula u nogi mireczku? Po prostu dzieciaki są już na tyle duże, że mają w dupie wyjazd ze starymi XD

Dlaczego wcześniej się nie dało?


@BornToDie69: To dość złożony temat, po pierwsze jak się jedzie z dzieciakami na wczasy (a w tym roku już byliśmy), to często
  • Odpowiedz