Wpis z mikrobloga

Kolega kupił sobie nowego Joggera z salonu (ma dużą rodzinę). Dał ponad 23k £ za bazowy silnik 1.0T, ale doposażył do maksymalnej opcji. Nie wiem co jest maksymalną opcją w Dacii, może radio, no ale doposażył w co się dało. Jedyne co wybra

Niby beka, z bliska to trochę wygląda jak samochód z Aliexpress, ale cholera pali mu to 4.2l na autostradzie przy maksymalnej przepisowej prędkości na tempomacie. Siedmioosobowy bus.


#samochody #motoryzacja #kupautozmikro #dacia
Atreyu - Kolega kupił sobie nowego Joggera z salonu (ma dużą rodzinę). Dał ponad 23k ...

źródło: a8c850029c

Pobierz
  • 23
@Atreyu: Można samochodem jeździć, albo się toczyć na 3 cylindrowym silniczku 1.0, co kto woli.

Mijasz się z prawdą powtarzając bzdety o 4,2L przy 110km/h, jest w necie mnóstwo testów ze spalania i podają wartości około 6L. Mój 24 letni silnik Renault 1.6 16V pali litr więcej przy 110km/h, czyli koło 7L. Tak samo na równej drodze mogę mieć przy 70km/h lekko poniżej 5L. 4,2L tego silniczka 1.0T będzie dotyczyć prędkości
@Atreyu: czemu miałby palić więcej? Teraz na tempomacie nowe auta schodzą do 4L przy ~100km/h i 5L przy 120km/h
Opory toczenia i wewnątrz silnika są od wielu lat zmniejszane. Kompresja i efektywność spalania zwiększana. Od 2020 każdy pracuje nad Cx samochodu nawet Dacia. No i nie jest to super wysokie auto
Niby karton mleka pali wiecej pod obciążeniem ale weź filmiki z autem gdzie jest pokazane ile koni mechanicznych jest potrzebnych
@Atreyu: ma dużą rodzinę i kupuje duży samochód z takim silnikiem jak od motorku,?
Jak się tym bezpiecznie włączyć do ruchu lub na autostradzie depnac na wjezdzie?
Taka np skoda octavia 2.0 TDI. 150kucy też pali 4.3-4.5 na autostradzie jak spokojnie będziesz ale masz bezpieczeństwo bo możesz uciec tym łatwo i bezpiecznie.
@Atreyu: ale rodzina to bezpieczeństwo, a porównaj już crash testy Dacii i Octavii,
Ile będzie ta dacia kosztowała po 5 latach a ile skoda,
Ile wyda więcej na remonty silnika w tym wysilonym samochodziku