Wpis z mikrobloga

Kolega kupił sobie nowego Joggera z salonu (ma dużą rodzinę). Dał ponad 23k £ za bazowy silnik 1.0T, ale doposażył do maksymalnej opcji. Nie wiem co jest maksymalną opcją w Dacii, może radio, no ale doposażył w co się dało. Jedyne co wybra

Niby beka, z bliska to trochę wygląda jak samochód z Aliexpress, ale cholera pali mu to 4.2l na autostradzie przy maksymalnej przepisowej prędkości na tempomacie. Siedmioosobowy bus.


#samochody #motoryzacja #kupautozmikro #dacia
Atreyu - Kolega kupił sobie nowego Joggera z salonu (ma dużą rodzinę). Dał ponad 23k ...

źródło: a8c850029c

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Atreyu: szczerze? To nawet źle nie wygląda. Tylne reflektory jak zajumane z XC90, przód generyczny ale względnie estetyczny - ja tam bardziej zazdroszczę niż się śmieję ( ͡º ͜ʖ͡º) Co do silnika to faktycznie, nawet jak na taką masę (1,2-1,4t) trochę się będzie wolno zbierać. No ale coś za coś: za ten hajs fajna furka, niech służy.
  • Odpowiedz
  • 8
@Atreyu klima automatyczną jest, podgrzewane fotele są, android auto jest, kamery 360 są, czujniki parkowania są, tempomat jest..

to nie jest to co 10 lat temu. ma lepsze wyposażenie niż kilkuletnia skoda
  • Odpowiedz
@Atreyu: Można samochodem jeździć, albo się toczyć na 3 cylindrowym silniczku 1.0, co kto woli.

Mijasz się z prawdą powtarzając bzdety o 4,2L przy 110km/h, jest w necie mnóstwo testów ze spalania i podają wartości około 6L. Mój 24 letni silnik Renault 1.6 16V pali litr więcej przy 110km/h, czyli koło 7L. Tak samo na równej drodze mogę mieć przy 70km/h lekko poniżej 5L. 4,2L tego silniczka 1.0T będzie dotyczyć
  • Odpowiedz
@Atreyu nie rozumiem skąd się bierze ta niechęć do dacii. to ciekawa i dość tania alternatywa. fabryczne lpg to duży plus.

mam wrażenie, że na wypoku najwięcej do powiedzenia ma gimbaza, która ledwo co zeszła z fotelika z tylnej kanapy
  • Odpowiedz
@Atreyu: czemu miałby palić więcej? Teraz na tempomacie nowe auta schodzą do 4L przy ~100km/h i 5L przy 120km/h
Opory toczenia i wewnątrz silnika są od wielu lat zmniejszane. Kompresja i efektywność spalania zwiększana. Od 2020 każdy pracuje nad Cx samochodu nawet Dacia. No i nie jest to super wysokie auto
Niby karton mleka pali wiecej pod obciążeniem ale weź filmiki z autem gdzie jest pokazane ile koni mechanicznych jest
  • Odpowiedz
@jantje_van_sluis: ten 1.0t i tak jest lepszy niż jakieś stare wolnossące 1.6 które w żadnym zakresie obrotów nie chciało tych aut napędzać. W PL bym tego nie brał bo policja mocno przymyka oko na szybszą jazdę i łatwo jest ominąć radary. W DE również bo tam wysokie limity ale jak masz sytuacje jak mówisz to pewex
  • Odpowiedz
@Atreyu: ma dużą rodzinę i kupuje duży samochód z takim silnikiem jak od motorku,?
Jak się tym bezpiecznie włączyć do ruchu lub na autostradzie depnac na wjezdzie?
Taka np skoda octavia 2.0 TDI. 150kucy też pali 4.3-4.5 na autostradzie jak spokojnie będziesz ale masz bezpieczeństwo bo możesz uciec tym łatwo i bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@Atreyu: ale rodzina to bezpieczeństwo, a porównaj już crash testy Dacii i Octavii,
Ile będzie ta dacia kosztowała po 5 latach a ile skoda,
Ile wyda więcej na remonty silnika w tym wysilonym samochodziku
  • Odpowiedz
  • 3
Ile wyda więcej na remonty silnika w tym wysilonym samochodziku


@adamsowaanon: nic nie wyda, bo auto jest na gwarancji, a po gwarancji pewnie kupi sobie inne

Octavii nie kupi nowej w dieslu, nie wiem czego nie rozumiesz
  • Odpowiedz