Wpis z mikrobloga

Minął 42. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 3 osoby.

203 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
218 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
32 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 235 wypadkach zginęło w sumie 250 osób.

W poprzednim roku statystyki po 42. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
9 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
218 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
242 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
238 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
12.533 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

54 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
2.815 wypadków drogowych od początku wakacji

61 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.235 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
91 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 42. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypa...

źródło: 1-392529-42

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 67
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Kujawsko-pomorskie. Wypadek w miejscowości Topola koło Inowrocławia. Kierujący 38-latek pojazdem marki Audi A4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu 40-letniej kierującej pojazdem marki Ford Fiesta. Kobieta po przetransportowaniu do szpitala zmarła.
2. Podlaskie. Wypadek we wsi Srebrna pod Zambrowem. Kierowca ciągnika próbował ominąć pasażera, który spadł ze skutera. Jednak gwałtowny manewr spowodował, że ciągnik wjechał na pobocze i dachował. W wyniku tego przygnieciony został 9-latek. Chłopca nie udało się uratować.
Kierujący skuterem uciekł z miejsca zdarzenia, natomiast pasażer skutera i kierowca ciągnika zostali przewiezieni do szpitala. Skuterem kierował 13-latek, który nie miał uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. Policjantka przypomniała też, że uprawnienia do kierowania skuterem można uzyskać najwcześniej w wieku 14 lat.
3. Podkarpackie. Wypadek na DK 19 w miejscowości Nowa Wieś. Samochód marki DAF spadł ze skarpy, a naczepa pojazdu przygniotła kabinę
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Kujawsko-pomorskie. ...

źródło: 198c74b55779a3ba6514e4989693dd64_L

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 11
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 203 po 42. dniu wakacji

W. mazowieckie 30
W. łódzkie 19
  • Odpowiedz
śpieszno było temu tirowcowi oj śpieszno przypomina mi się oberwanie chmury we Wrocławiu na obwodnicy deszcz tak #!$%@?ł że jechaliśmy wszyscy osobówkami max 20km/h a i tak nic nie było widać a tiry #!$%@?ły 90 jakby nigdy nic środkowym i prawym pasem, istne eldorado na zderzaku jeden drugiemu jechał żeby tylko świateł tylnej naczepy nie zgubić
  • Odpowiedz
@nemo007: 20km/h na autostradzie, bo deszczyk padał, gratuluję głupoty, takich samych debili widuję potrafiących zatrzymać się pod wiaduktem na sce, bo się boją jechać w ulewie. I to jeszcze te tiry prawym i środkowym jechały jak mówisz, czyli skrajnym lewym wycieczka w tempie rowerzysty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gazozaur nie nazwał bym tego deszczykiem użyłem słowa #!$%@?ł więc powinieneś zrozumieć (skoro uważasz się za inteligencję wykopu) że było oberwanie chmury które ograniczyło praktycznie CALKOWICIE widoczność na drodze, tu z pasami fakt się pomyliłem chodziło oczywiscie o środkowy i lewy pas bo na prawym uważam ci mądrzejsi jechali zachowując ostroznosc ale takie #!$%@? jak ty takie "patryczki z Krakowa" właśnie #!$%@?ły gówno widząc tym SRODKOWYM I LEWYM PASEM. jeżeli uważasz
  • Odpowiedz
@nemo007: pewnie ci chodzi o to oberwanie chmury co było kilka dni temu, jechałem wtedy osobówką ze Zgorzelca przez Wrocław do łodzi s8 i widziałem właśnie ludzi jadących 20km/h, a niektórych stojących na awaryjnym, podczas, gdy spokojnie była możliwość jechać te 80-90, tak więc wykop swoje, w rzeczywistość swoje. Po za tym, w ciężarówce masz płaską szybę, wyżej siedzisz, lepszą widoczność w deszczu. Swoją drogą brak odstępu usprawiedliwić się już
  • Odpowiedz
@gazozaur: to jest kabaret z takimi kiermanami jak ten wyżej, zacznie mocniej padać to dostaje sraczki i pyrka 30km/h na autostradzie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już nie wspomnę o tym, że opona w ciężarówce ma blisko 2cm bieżnika więc ciężko złapać uślizg w deszczu przy vmax 90km/h.
  • Odpowiedz
@gazozaur nie to było półtora miesiąca temu i gwarantuje ci że osobówka nie dało się jechać szybciej. ale dyskontować nie mam zamiaru z tobą bo to nie ma to sensu. obys tylko w swojej mądrości nie zaliczył ściany jak patryczek on i kilku im podobnych byli tak samo mądrzy jak ty więc weź lekcje od nich a nie od siebie. powodzenia
  • Odpowiedz
@nemo007: nie ma sensu gadka z tego typu ludźmi. Mega deszcz i widoczność na 2 m do przodu? #!$%@? #!$%@? 90 km/h, yolo.

Ja ostatnio we mgle z widocznością na dosłownie metr do przodu jechałem. Dla tych asów pewnie też zupełnie normalnym byłoby #!$%@? 90 km/h w takich warunkach.
  • Odpowiedz
  • 1
@nemo007 w zeszłym roku jechałem autostrada w ulewie pierwszy raz w życiu i widoczność była tak słaba że nie odważyłbym się jechać szybciej niż 50km/h a jechałem w wężyku jakieś 20 mniej więc w pełni rozumiem.
  • Odpowiedz
@Salido: 2.

Czyli kierowca ciągnika ratując manewrem życie 13 latka co spadł ze skutera doprowadził do śmierci własnego 9-letniego syna?

#!$%@?.
  • Odpowiedz
@gazozaur dokładnie #!$%@?, to się puszcza wycieraczki na maksa i jedzie chociaż te 60, jak nie potraficie ogarnąć takich warunków, to #!$%@?ć zza kierownicy, bo się nie nadajecie do kierowania pojazdami. Wielkie eksperty się znalazły, bo się warunki nie nadają. Warunki mogą się nie nadawać jedynie, jak jakieś mądre inaczej osobniki zaczną w takich sytuacjach stawać na drodze, albo po niej łazić.

Aha, a jak jest bardzo gęsta mgła, to można
  • Odpowiedz
@gazozaur: @nemo007 raz, ze obwodnica Wrocławia to nie autostrada wiec ograniczenie tam jest inne. Dwa, ze jest tam masa dojazdowek, remontów i barierek. Ale 20km/h to może być faktycznie przesada.
  • Odpowiedz