Wpis z mikrobloga

Nigdy nie grałem w tego typu gry, mam dwa pytanka.
Zawsze lubiałem gry gdzie gra sie jedna postacia i on jest glownym bohaterem, tutaj gra sie cala druzyna, to znaczy ze glowny bohater schodzi na bok czy jak, czym jest dokladnie ta druzyna?
I kolejne. pytanko mam tez o ekwipunek, są tu jakies dropy, pancerze rzadkie? W walce jest szansa ze z przeciwnika dropnie cos rzadkiego? Czy jak? Czy wszyscy zdobywają to samo w określonym momencie gry
#baldursgate3 #gry #ps5 #pc
  • 8
@Nyarp
Każdy towarzysz ma jakiś swoj wątek fabularny. Nie odbiega to generalnie od innych drużynowych RPG jak np. Dragon Age.
Loot jest taki sam dla każdego - to nie jest żaden hack n slash do farmienia.
via Android
  • 0
@vateras131 nie chodzi mi o farmienie tylko jak np. w wiedźminie czy skyrimie jakieś unikatowe itemy które mogą być np. uchowane czy cos albo po zabiciu jakiegoś bossa, po prostu lubię itemizacje i dbanie o eq i power postaci w takich grach, bo jak #!$%@? itemy będę miał pod nosem i progres postaci idzie w jednej prostej linii i każdy tak samo będzie progresowal i tylko w sumie liczy się fabuła w
w wiedźminie czy skyrimie jakieś unikatowe itemy które mogą być np. uchowane czy cos albo po zabiciu jakiegoś bossa


@Nyarp: na pewno beda

po prostu lubię itemizacje i dbanie o eq i power postaci w takich grach, bo jak #!$%@? itemy będę miał pod nosem i progres postaci idzie w jednej prostej linii i każdy tak samo będzie progresowal i tylko w sumie liczy się fabuła w gierce rpg to gierka
@Nyarp: Ogólnie wątek twojej postaci to wątek główny reszta postaci ma swoje poboczne, musisz jednak rozwijać poboczne postaci i to dość skomplikowany rozwój jest. W grze jest mega dużo gadania i tekstu. Silne itemy są zawsze w tych samych miejscach, ale to są często nieoczywiste miejsca albo opcjonalne zadania czy bossy. np uwaga spoiler:

@kaarp Trzeba tylko pamiętać aby znaleziony przedmioy w tutorialu dać naszej postaci głównej. Bo Po tutorialu ekwipunek towarzyszy sie resetuje.
było gadania lektora i npc niż samej gry

@Nyarp: no to koniec tematu dla Ciebie, bo BG to "pełny RPG", taka symulacja D&D, gdzie walka to tylko część gry (jakieś 10-20% czasu, i to tylko dlatego tak długo, bo jest turowa).
Dialogi są ekstremalnie rozbudowane, i właśnie SĄ GRĄ, bo są bardzo interaktywne - masz mnóstwo wykluczających się decyzji.