Wpis z mikrobloga

Cześć czy jest tu neurolog/stażysta/student medycyny/ktokolwiek kto interesuje się neurologią i moglby polecic ksiazke dla osoby ktora rozwaza specjalizacje z neurologii? Chodzi o ksiazke z podstawami neuroanatomii, fizjologii i patofizjologii a takze opisami chorob i leczeniem. Dotychczas na studiach uczylem sie z prezentacji glownie a skoro juz koniec studiow to pora sie przerzucic na ksiazki( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiazki #medycyna #neurologia
  • 8
@Yolooo: ja na studiach pochłonąłem kompendium neurologii podemskiego, moim zdaniem super pod podstawy neurologii- z tego zajawka neurologią u mnie się zrodziła i do tej pory duzo z niej pamiętam. Z podstaw neuroanatomii to neuroanatomia czynnościowa i kliniczna morysia i narkiewicza ale mało z tej książki pamiętam, na 1 roku na anatomii z niej korzystałem ale bylem w miare zadowolony.

Dlaczego akurat specka z neuro?
  • 0
@aiwprton: zastanawiałem się nad wyborem specki i odrzuciłem wszystkie zabiegowki, uważam że nie mam do tego predyspozycji, odrzuciłem też wszystkie interny gdyż wydają mi się zbyt rozlegle(chociaż zdaję sobie sprawę, że neuro tez jest dużą specką i wywodzi się z interny) xd No i z tych co pozostały to zdecydowałem się na neuro, bardzo mi się podobały zajęcia w szpitalu(w przeciwieństwie do innych zajec), badanie neurologiczne jest bardzo logiczne i poukładane
@Yolooo: stoję w podobnym miejscu z podobnym dylematem, ale z neurologii chyba zdazylem sie wyleczyć jeszcze na studiach. Do plusów neuro można doliczyć jeszcze fakt, że neurolodzy mają mieć uprawnienia do wykonywania trombektomii. A co do interny- to na neurologii musisz byc internistą. Pacjenci neurologiczny to często bardzo obciążeni pacjenci i leczenie tych chorob przewleklych na oddziale ogarnia sam neurolog.
jak rozwazalem neuro, to glownie w wiekszym osrodku z dostepem do
  • 0
@aiwprton: a z ciekawości w jakim miejscu teraz jesteś i jaki wybór? Co do tego że trzeba się nimi zajmować internistyczne to prawda, jakoś bym to przeżył, docelowo i tak nie chce w szpitalu pracować wiec te 5 lat bym dał radę z tym. A co do kliniki to prawda xd każdy myślący raczej tego unika bo wiadomo co się z tym wiąże
  • 0
@aiwprton: o urologii jedyne co wiem to ze stereotypów że bdb płatna i praktycznie zawsze dobra atmosfera na oddziale bo zdecydowana większość kadry to chłopy XD