Wpis z mikrobloga

Na marginesie tego obrazka mam taką myśl - dlaczego jak na otyłą osobę powiemy "grubas", "tłuścioch", "wieloryb" to jest to obraza ale już mówienie o szczupłym "chudzielec", "szkielet", pytanie typu "ty coś jesz?" jest OK.


@DocentMarzanek: Po prostu utworzyłeś chochoła, nie jest okej, ani jedno ani drugie i jest to jasno komunikowane przy tematach body positive. Mam nadzieję, że pomogłam
  • Odpowiedz
@tryboluminescencja: Ale czaisz, że ta laska jest nauczycielką jogi i zaprasza do praktykowania jogi osoby grube? Specjalnie dla nich pokazuje modyfikacje asan, żeby każdy mógł je wykonać. Co w tym złego? Grubi ludzie też chcą się ruszać.
  • Odpowiedz
jprd. myślałem że to jakiś żart jest, ale serio takie coś istnieje XDD ehh, na jakim ja świecie żyje


@biauekWladcaJajek: A tu wrzucasz raport na temat traktowania osób grubych przez lekarzy. Wnioski? Lekarze zamiast leczyć to zalecają schudnąć. Każda choroba wynika z tego, że ktoś jest gruby. Faktycznie niezły żart.
  • Odpowiedz
@tryboluminescencja:

Nadwaga stanowi w naszym kraju jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych związanych ze stylem życia. Według wyników badania GBD20194 jest ona trzecim co do znaczenia czynnikiem łącznego obciążenia chorobami i odpowiada za utratę 12,4% (wśród mężczyzn za 12,1%, wśród kobiet – 12,6%) lat przeżytych w zdrowiu. W odniesieniu do umieralności jest ona piątym z najważniejszych czynników ryzyka, odpowiedzialnym za 14,2% zgonów (13,1% mężczyzn i 15,3% kobiet). Odsetek ten systematycznie rośnie
  • Odpowiedz
@CudMalina wyobrażasz sobie że przez to, że lekarze zalecają rzucanie palenia ktoś wymyśla miesiąc "tytaniocypacji" i robi raport o tym jak lekarze traktują osoby palące? bycie grubym to CHOROBA i każdy kto twierdzi inaczej robi #!$%@?ę z logiki.
  • Odpowiedz
dlaczego jak na otyłą osobę powiemy "grubas", "tłuścioch", "wieloryb" to jest to obraza ale już mówienie o szczupłym "chudzielec", "szkielet", pytanie typu "ty coś jesz?" jest OK. Niech mi ktoś to wytłumaczy.


@DocentMarzanek: Jedzonko==przyjemność, jak możesz odmawiać sobie tej przyjemności?

Przed chudzielcem jest ogrom przyjemności, a przed biednym grubasem ogrom wyrzeczeń
  • Odpowiedz
  • 6
@ImYourPastClaire no właśnie po pierwsze - średnio jasno. Nie widziałem żadnych wystapień ruchów body positive prowadzonych przez osoby chude. ZAWSZE są to osoby z nadwagą.
Po drugie, nawet jesli takie osoby wypowiadają się w imieniu również osób chudych/wychudzonych i włączają to do swojej dzialalnosci, to nie zauważyłem, żeby ktoś ich o to prosił.
Sami chudzielcy raczej w tych ruchach nie uczestniczą, bo... wiedzą, że nie jest to zdrowe. Jakoś bulimia czy
  • Odpowiedz
@tryboluminescencja: sam zaliczam się do "grubych" (może nie aż w stopniu przedstawionym na obrazku, ale BMI wskazuje otyłość) i uważam że akcje w stylu "grubancypacji" to jest ujma dla inteligencji osób do których te akcje są skierowane. Nie można nienawidzić się za swój wygląd itp., ale jednak otyłość jest szkodliwa dla zdrowia i należy chociaż próbować coś z tym zrobić. Nie każdy musi być modelem/modelką, ale udawanie że otyłość jest
  • Odpowiedz