Wpis z mikrobloga

@rewter: No nie 70, na 230 mnie podliczyl. Pozatym chyba od tego jest? Czy nie? Bo w chwili obecnej wychodzi na to ze wystarczy sie przeprowadzic, nie meldowac i mozesz omijac pisma z sadu az do przedawnienia
@dynx: No widzę kolega nowy, zdziwiony.

To jest efekt tzw. wahadła które jest wychylone teraz w drugą stronę. Wcześniej, do 2019 r., było wychylone w stronę "ale ja tam nie mieszkam, przyszło jakieś pismo, sąd uznał za doręczone a teraz płacić trzeba".

Nie wiem czy komornik jest od tego czy nie. Jak zatrudnisz kogoś jako kierowcę ciężarówki, nie dasz mu ciężarówki ale będziesz oczekiwał że wozi towar, to i tak nie
@dynx @rewter OP myśli że komornik za 40 zł opłaty, taka stawka za ustalenie adresu zamieszkania, będzie się bawił w detektywa xD witamy w państwie PiS. Kraj absurdu. była dobra fikcja doręczenia, jak pisał @REWER to pisdzielcy i to musieli zniszczyć. to teraz się bujaj. komoras zrobił to do czego go obligują przepisy. za 40 zł nie będzie faceta śledził by potem jeszcze dostać wyrok za nękanie. @dynx obudź się i podziękuj
@dynx @rewter i taka ciekawostka - od 1 lipca ZUS pobiera od komornika opłatę za udzielenie informacji na temat zgłoszonych do urzedu adresów w wys. 45,44 zł. także kolejny absurd. więcej kosztuje zapytanie do urzędu niż procedura ustalenia adresu zamieszkania. coś cię jeszcze dziwi. Kraj z gówna
@ste3, @rewter Skad wy bierzecie te 40zl? Z pisma ktore dostalem:
Koszty doręczenia korespondencji (art.6.8 ukk) 24,88 zł
Opłata od zlecenia sądu albo wniosku powoda o bezpośrednie i osobiste doręczenie pism (art.41.1 ukk) 120,00 zł
Opłata od wniosku o podjęcie czynności zmierzających do ustalenia aktualnego adresu zamieszkania adresata (art.41.2 ukk) 80,00 zł
Razem koszty wyniosły: 224,88 zł

I tak - dziwie sie. Bo jezeli komornik nie dysponuje w chwili obecnej srodkami
@dynx mistrzu, oczywiście naginasz rzeczywistość. z tych kosztów wynika że do ustalenia było dwóch dłużników, więc już masz zdublowane koszty, a pisałes o jednym. opłata za ustalenie miejsca zamieszkania to 40 zł art 41.2 ustawy o kosztach komorniczych, opłata za osobiste doręczenie korespondencji to 60 zł art 41.1. natomiast art 6.8 ukk to koszt znaczków, dla poczty, za wysłanie Tobie wezwania czy też innego pisma.
to są 2 osobne instytucje, a Ty
@ste3: No fakt - technicznie 2 dluznikow. Z tym ze to malzenstwo jest, wiec adres jeden. Ale fakt. I tak, jestem wsciekly bo wlasnie jestem w plecy jakies 25tys...
@dynx jeśli postępowanie by było wszczęte teraz to jeszcze byś musiał opłacić ZUS 2 x 45 zł. xDDDD

pytasz czy jest jakaś inna opcja. nie ma. fikcja doręczeń trwała przez lata i jakoś to wszystko hulało. PiS jako najbardziej populistyczna partia która rządziła kiedykolwiek polską oczywiście chciał dla dłużników zrobić dobrze. więc wymyślił doręczenia za pośrednictwem komorników. do tego stworzył przepisy które de facto są całkowicie bez sensu i nieskuteczne, czyli ich
@dynx: W plecy jeszcze nie jesteś, jest taka instytucja jak kurator osoby nieznanej z miejsca pobytu. Ustanawiaj kuratora dla pozwanego.