Wpis z mikrobloga

Wczorajszy dzień zacząłem o 9.00 a skończyłem o 22.00.

Udało się położyć folie ppf na próg bagażnika, lusterka, słupki A. Wypolerowalem pod klamkami (rotacja Roller + przedłużka precyzyjna SPTA na sznurku + twardy stożek z Sobą Cutmax + miękki stożek z menzerns 3000) i też położyłem PPF (jedna klamkę trochę #!$%@? ale #!$%@? tam). Zostaly mi resztki folii z brytu po formatkach. W ruch poszła papierowa taśma. Pobrałem wymiar i wycialem formatkę pod przednie halogeny. Tu też wydarzyła się przykra sytuacja bo otrzymałem złe formatki na reflektory. Trudno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po obiedzie położyłem pierwszą warstwę ceramiki FX Protect Glass Coating. Siedzi ładnie ale... została mi prawie połowa z 30 ml butelki. Zaraz po dotarciu powłoki wziąłem się za szyby i ten nieszczęsny Shiny Garage Stop Off - fajnie działa ale aplikacja to cienka linia między "w sam raz" a "#!$%@?, za długo, #!$%@?". Minęły potem dwie godziny podczas których sprzątałem #!$%@? na regałach i w garazu. Potem postanowiłem, że położę następną warstwę ceramiki. Dach po dwóch warstwach błyszczy i mieni się obłędnie. Po dotarciu druga warstwa niewidzialnej wycieraczki. W międzyczasie wpadł kolega na ozon, pogadałem chwilę i trzeba było sprzątać i prać mikrofibry. Koniec dnia, z zakładanych prac nie zrobiłem tylko czyszczenia zewnętrznych plastików i powłoki na nie.

Dziś zacząłem dzień od wycieczki po odbiór szyb hartowanych do kuchni, wróciłem do domu o 10.30. Spojrzałem na Skodę i stwierdziłem "Urlop mam, czas odpocząć jutro też jest dzień." Pojechałem 6 godzin na #rower ( ͡º ͜ʖ͡º)

Plan na jutro to położyć powłokę na plastiki, wyprać siedzenia i podłogi, wyczyścić wszystko za pomocą i APC. Wymyć dywaniki i położyć Koch Gumfix. Po jutrze odtłuszczenie i powłoka na plastiki wewnętrzne.

#detailing #warsztatwstodole #skoda #motoryzacja
vlodek2532 - Wczorajszy dzień zacząłem o 9.00 a skończyłem o 22.00.

Udało się położy...

źródło: temp_file6900529695107073109

Pobierz
  • 9
@vlodek2532 a jeszcze zapomniałem zapytać. Jak śliskość lakieru na FX glass? Jaka metodę aplikacji robiłeś? W instrukcji piszą o docieraniu mokrą fibrą.

Jakby co to vision to świetny top coat do glassa wg różnych tam ludzi to kładących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@klotz próbowałem i na mokro i na sucho ale najlepiej najpierw wilgotna szmatą a potem zebrać sucha.

Śliskosc przyzwoita ale nie powalająca. Co mnie zaskoczyło, że u mnie jest totalny zrzut wody a podobno powinna być tafla. Visiona mam, położę go dziś/jutro

Na czym się zawiodłem to liczyłem, że skoro jest glass w nazwie to pójdzie w szklistości i wyciągnie trochę ten perłowy lakier a tu wielki murzyński poszło w połysk.
@vlodek2532: szukam czegoś sprawdzonego do czyszczenia autka, potrzebuję wyprać podsufitkę
Możesz polecić coś sprawdzonego?
Zaznaczę tylko, że nie chciałbym wydać pół pensji na takie zakupy ʕʔ