Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
Stoję przed dylematem, czy w mieszkaniu które wybrałem, zostawić oddzielną kuchnię, czy pozbyć się ścianki i zrobić salon z aneksem. Lubię gotować i wkurzało mnie zawsze jak będąc w domu rodzinnym z aneksem, wracając do siebie śmierdziałem jedzeniem, z drugiej strony wydaje mi się że osobna kuchnia to jednak marnowanie miejsca. Co ogólnie sądzicie o takim układzie, warto coś zmienić? Będzie się dało to jakoś sensownie zaaranżować?
czlowiek_klapek - #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
Stoję przed dylematem, czy ...

źródło: Screenshot_2023-08-02-21-28-59-579-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Zrób dobrą wentylację to może będzie lepiej ¯\(ツ)/¯ Układ z aneksem byłby fajny, mógłbyś zostawić tą ścianę miedzy kuchnią, a przedpokojem (bez drzwi), to kuchnia byłaby niewidoczna przy wchodzeniu do salonu, co ma swoje walory estetyczne.

W sumie powiem tak, ja mam salon z kuchnią, dużo gotuje i ja sam tego nie czuje, a na gości mam #!$%@?, bo mieszkanie jest dla siebie.
Ale faktycznie, jak kiedyś nasmażyłem frytek i zapomniałem włączyć
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: mam prawie identyczny układ i nie czuję potrzeby burzenia ściany. Jak goście przychodzą to siedzę z gośćmi, a nie gotuję, a jak jestem sam to wolę trzymać gary z dala od oczu. Zresztą ja to porządek trzymam, ale jak różowa wleci do kuchni to ja #!$%@?ę, 5 minut bym nie wytrzymał i bym zaczął sprzątać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: jak nie jesteś pewien czy chcesz mieć kuchnię otwartą czy aneks, to zrób tak by mieć dwa w jednym.

Wykuj między salonem a kuchnią otwór szer. od 150-190 cm i zamontuj drzwi dwuskrzydłowe, gdzie otwarte skrzydła możesz oprzeć o ścianę w salonie (ładne drzwi, to dodatkowa ozdoba salonu).

Jak będziesz smażył rybe to zamykasz przejście i problem z głowy, a na co dzień będziesz masz szeroki dostęp do kuchni prosto z salonu, prawie jak aneks. Zaznaczyłem ci na rysunku przejście i stół jadalni.
Możesz też zamontować drzwi przesuwne dwuskrzydłowe, na wierzchu albo chowane w ścianie tylko będziesz musiał większy otwór zrobić pod
mookie - @czlowiek_klapek: jak nie jesteś pewien czy chcesz mieć kuchnię otwartą czy ...

źródło: obrazek

Pobierz
  • Odpowiedz
Wykuj między salonem a kuchnią otwór szer. od 150-190 cm i zamontuj drzwi dwuskrzydłowe,


@mookie: tak, ściana ma 4,4m, zrób drzwi okolo 2m, ktore po otwarciu zajmuja kolejne 2m, czyli sciana od strony salonu zmarnowana tylko na drzwi ( ͡º ͜ʖ͡º)

w przypadku drzwi wsuwanych w ścianę to na takiej ścianie nic nie powiesisz bo to pusta ściana i w środku musi pozostać miejsce na
  • Odpowiedz
@Wychwalany: jak #!$%@? ścianę całkowicie to też nic na niej nie powiesi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drzwi chowane da się zrobić tak, by na części w której się chowa można było wieszać elementy wykończenia, no chyba że chcesz tam #!$%@?ć kotwy 20 cm ʕʔ

OP sobie resztę aranżacji powinien zrobić, by to przemyśleć. Skoro ściana ma 4,4 to przy przejściu 150cm i
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: proszę bardzo, #!$%@? @Wychwalany nawet mnie zmotywowało by dorysować resztę aranżacji, jak ja bym to zrobił. Na niebiesko telewizor.

Jakbyś chciał uzyskać więcej miejsca na ścianie na której ma być TV i przejście kuchnia-salon, to możesz przesunąć przejście z przedpokoju do salonu to zyskasz kilkadziesiąt cm, chyba że planujesz szafe w salonie za drzwiami to wtedy nie da rady. Najlepiej robić na gotowych sprzętach, bo wtedy masz dokładne
mookie - @czlowiek_klapek: proszę bardzo, #!$%@? @Wychwalany nawet mnie zmotywowało b...

źródło: obrazek

Pobierz
  • Odpowiedz
@mookie: TV nie powiesi, mebli nie powiesi, może obrazek na tasme klejącą. Jesli mu pasuje to niech robi, tylko mowie jakie to ma konsekwencje

zostaje 140cm ściany w salonie na której spokojnie powiesi duży telewizor


@mookie: duzy czyli 43"? dzisiaj to mały telewizor, chyba że chce bez marginesów na styk montować miedzy drzwi do salonu a drzwi do kuchni, to wejdzie ciut więcej ale bez szalenstw. Nie mniej
  • Odpowiedz
@Wychwalany:

TV nie powiesi, mebli nie powiesi, może obrazek na tasme klejącą. Jesli mu pasuje to niech robi, tylko mowie jakie to ma konsekwencje


Tak jak pisałem da się to zrobić tak, by móc wieszać tylko twój mózg nie ogarnia takich rzeczy, bo jest lekko
  • Odpowiedz
Telewizor 65 cali ma szerokość 145cm, więc nawet taki spokojnie wejdzie


a to prawda, mocowanie nie musi byc na srodku, moze byc przy scianie dobudowanej tak ze pol TV zaslania ta sciane, wtedy nie ma ograniczen co do rozmiaru

tylko twój mózg nie ogarnia takich rzeczy, bo jest lekko ograniczony


@mookie: ale po co to kolego, przespij sie, odpocznij
  • Odpowiedz
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie

Stoję przed dylematem, czy w mieszkaniu które wybrałem, zostawić oddzielną kuchnię, czy pozbyć się ścianki i zrobić salon z aneksem. Lubię gotować i wkurzało mnie zawsze jak będąc w domu rodzinnym z aneksem, wracając do siebie śmierdziałem jedzeniem, z drugiej strony wydaje mi się że osobna kuchnia to jednak marnowanie miejsca. Co ogólnie sądzicie o takim układzie, warto coś zmienić? Będzie się dało to jakoś sensownie zaaranżować?


@czlowiek_klapek: Wszystko zależy od ukłądu pomieszczeń i oczekiwań.

Jak by przesunąć ściane w pokoju 12mkw w prawo by nie było tego mini tetrisa to by mozna w ogóle łązienke podzielic i w tej krótszej części zrobic toalete + zlew. A we właściwej łazience reszte tj wanna, zlew i pralka przednio ladowna + nasunięty na
  • Odpowiedz
Ze swojej strony proponowałbym wrzucić sobie to w jakiś prosty program do projektowania wnętrz i "przejść się" po mieszkaniu.
Miałem podobny układ: osobna kuchnia (9m2) + salon(20m2). Na wizualizacji wyszło, że salon jeszcze jakoś wyglądał, ale kuchnia wydawała się strasznie mała. Tyle wystarczyło, aby usunąć ścianę bez zastanowienia ;)
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: Czy salon z aneksem + osobna sypialnia wystarczą Ci, jeśli chodzi o liczbę pokojów? Tutaj widzę potencjał na jeszcze jedną sypialnię i pozbycie się zbędnych metrów na komunikację - jeśli jesteś zainteresowany, to przedstawię swoją wersję. W jednym mieszkaniu tak zrobiłem i wyszło super.
  • Odpowiedz
@avatarr: na ten moment tak, zdaję sobie sprawę że na 50 metrach można wcisnąć salon z aneksem plus dwa pokoje, ale wtedy te pokoje byłyby mniejsze.
Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo do wyboru miałem też takie, ale byłoby ok. 30 tys droższe, i tutaj jednak w korytarzu nic za bardzo się już nie wstawi więc trochę zmarnowana przestrzeń
czlowiek_klapek - @avatarr: na ten moment tak, zdaję sobie sprawę że na 50 metrach mo...

źródło: Screenshot_2023-08-03-09-26-33-604-edit_com.opera.browser

Pobierz
  • Odpowiedz