Wpis z mikrobloga

Dziekuje pan prawak, myślałem że wojska hitlerowskie były malezyjskie


@zwei: no to niech autor napisu zachowa spójność i napisze na pomniku że z mieszkańcami Warszawy ramię w ramię walczyło Wojsko Śmigło-Rydzowe wtedy "hitlerowskie wojsko" jak najbardziej będzie tam pasować.
@patykiem_pisane: Ale ziom, to o IX.1939 i faktycznie można byłoby napisać niemieckie, poza jakimiś słowakami na południu.

@zwei Więc co to za urojenia? Urojenia bo tobie sie nie podoba? Żyjemy w wolnym kraju
@zwei trzeba to robić bo niemieckie społeczeństwo stworzyło mit bliżej nieokreślonych nazistów którzy kiedyś istnieli i oni nie mają z nimi nic wspólnego xd taki logiczny fikołek. To nie my Niemcy byliśmy źli, to naziści którzy kiedyś przybyli na nasze ziemie xd
Pogadajcie sobie z Niemcami to się za głowę złapiecie co ich uczą o historii zwłaszcza o 2wś
I jaka tam jest zbudowana pokrętna narracja by się odciąć od tych wydarzeń
@zwei: @patykiem_pisane: Dokładnie, chyba największym problemem w tym wszystkim jest edukacja, szczerze to nie pamiętam z lekcji w podstawówce, gimbie czy liceum, że wojska nazistowskie to nie tylko ówczesne niemieckie kurtyzany, a też rzesza innych narodowości, jakby każdy wyniósł tę wiedzę to by takich opinii nie było domalowywanych na pomnikach, oczywiście nie jest moim zamiarem umniejszać winy niemcom i rozmydlać ich winę (to te zjeby wszystko zaczęły), ale prawda jest
@zwei najgorzej że tak jak mirasy na górze zauważyli, trzeba precyzować kto gdzie i jak. bo obecnie to mam wrażenie że niektórzy by pomyśleli że broniliśmy się przed wojskami nie wiem np. Francuskimi XD