Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe

Jak myślicie, po aferze sprzed kilku miesięcy będzie jeszcze powrót do obowiązkowych ćwiczeń wojskowych? Ewidentnie orginalny plan pisowcom nie wyszedł, gdzie chcieli przeprowadzić to potajemnie wysyłając ludziom wezwania z dupy bez żadnej zapowiedzi, licząc na to, że nikt nie zrobi afery.

Natomiast stan prawny nadal jest, jaki jest. To, co mówił trep z Sieradza w wywiadzie nadal obowiązuje i zasadniczo mogą powoływać ludzi na tych samych regułach, co wtedy. Myślicie, że będzie powrót do całej afery? Na razie ewidentnie sprawa ucichła, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że PiS odpuści zwykłym ludziom.

Natomiast znając nasze zajebiste państwo pewnie będzie to przeprowadzone w #!$%@? możliwy sposób xD
  • 11
@makaronzjajkiem: Nie wiem czy debilizm, biorąc pod uwagę, że zmobilizowani cywile są niestety podstawą dzisiejszego wojska, jednak jest to nadal karygodne, a popieranie takiego porcederu to już absolutne robienie gały państwu i pokazywanie, że nie widzi się nic złego w politykach robiących z ludźmi co im się tylko widzi.

Natomiast fakt jest taki, że raz spróbowali PiSowcy, i wbrew temu, że protesty się nie udały, medialna wrzawa zatrzymała ten proces i
@77023: Myślę, że jedną kwestią, która często jest przeoczana w tej dyskusji, jest to, że w tym wypadku presja pomogła. Orginalny plan był ewidentnie taki, że wysyłają losowym mirkom wezwania i mają iść do woja, jednak media podchwyciły temat, wybuchła panika, i PiS musiał wycofać się z tego pomysłu. Nawet jeśli nie było prostestów na taką skalę jak niektózy liczyli, to w tym wypadku presja pomogła. Trep z Sieradza już przedstawił
pomogła jedynie ze względu na wybory


@77023: Nie jestem pewny, czy wybory grał aż tak dużą rolę, jak ludzie mówią. Warto przypomnieć, że pomysł ma ogólnie spore poparcie w społeczeństwie, po za jedyną grupa która akurat nawet nie jest wyborcami PiS-u (a nawet wśród facetów znajdziesz takich zjebów którzy są za). Właściwie elektorat PiS-u maży o tym, jak z resztą widać na wykopie gdzie fani kapitana państw przyklaskują temu pomysłowi.
@500minus:

powinno się przede wszystkim w szkołach wyrzucić religię i na to miejsce wstawić solidne przysposobienie obronne.


W życiu.

@Grzegorzfloryda420

Wiadomo że możnaby to zrobić z głową (chociażby tak jak sugeruje to WCI, krótkie szkolenie dla osób kończących edukacje pomiędzy 18-25 rokiem życia)


Ale to właśnie nie jest z głową, bo jest to wciąż zmuszanie ludzi, w dodatku w okresie przed studiami gdzie ludzie się przygotowują i denerwują.

Nie wiem czy