Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@panKrzysztofKrawczyk lego dla dzieci też wychodzą i to setki zestawów rocznie z cenami w zakresie 10-30 $. To, że na wykopie nikt tego nie wrzuca wynika z braku zainteresowania ta tematyką tutaj.

A ucs wyszło w ciągu 23 lat zaledwie ~40

Lego o dzieciach nie zapomniało tylko rozszerzyło ofertę o dorosłych i moim zdaniem to bardzo dobrze.
@Semigod: jeśli chodzi o LEGO, to głównie patrzę na serię Star Wars. Co mi po hełmach, dioramach, gigantycznych Czubakach z twarzą dziękującą za niewykonanie aborcji. Dej mie jakiś zwykły statek kosmiczny, kilka figurek i jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tego wychodzi ostatnimi czasy trochę mniej.
@Semigod: zciekawości ruzciłem okiem i porównałem z tym, co lego oferowało kiedy ja byłem dzieckiem te ~30-25 lat temu.

Teraz jest więcej i lepiej patrząc po samych zestawach dla dzieci. Lego Town za mojego dzieciństwa to generalnie cierpiało na problem bezdomności, braku opieki medycznej, bezpłodności (serio, około 0 domów, 0 szkół, pomijalne zestawy o tematyce medycznej - prawie same jakieś komendy policji sprzedawali i podobne).

No i cena - lego jest
via Android
  • 1
@pogromca_krasnali też tak uważam i zawsze staram się być obiektywny w ocenie.

Wiadomo, że każdy krytykuje ceny bo byśmy chcieli żeby lego było tańsze żeby móc sobie kupić więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale, szczególnie w polskich realiach, lego nigdy nie było tańsze i takie są fakty. Za małolata to się zestaw powyżej 500 elementów dostawało na gwiazdkę bo rodziców nie było stać żeby kupować je częściej (inna
Za małolata to się zestaw powyżej 500 elementów dostawało na gwiazdkę bo rodziców nie było stać żeby kupować je częściej (inna rzecz, że najfajniejsze to były w peweksie ¯(ツ)/¯).


@Semigod: Za małolata to był w ogóle problem z zestawem powyżej 500 elementów, ich prawie nie było w katalogu. Też zależy o jakim okresie mówiły - dla kogo innego dzieciństwo to okolice 2005 roku, dla innego 1985 roku, a to
via Android
  • 0
@pogromca_krasnali moje dzieciństwo i największa fascynacja lego to około 90 roku. Z reguły dostawałem takie małe zestawy pojazd + jeden ludzik a te większe od wielkiego święta.

Miałem kilka z serii M-tron, też nie byłem i nie jestem fanem ale wtedy człowiek nie wybrzydzał. Głównie town, piraci, technics. Za to jak dostałem na gwiazdkę wahadlowiec https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6346-1&name=Shuttle%20Launching%20Crew&category=%5BTown%5D%5BClassic%20Town%5D%5BAirport%5D#T=I to się nim bawilem cały rok, wydawało mi się że to ogromny zestaw a to raptem