Wpis z mikrobloga

Przy jakich dochodach na B2B banki nie powinny robić problemu z kredytem na 800-900k? 20k na rękę? Czy może przy 15k też da radę?

Może ktoś brał podobny kredyt albo zna kogoś kto brał i podpowie. Generalnie za jakiś czas będę się zastanawiał nad czymś takim i pewnie wtedy naturalnie poradzę się doradcy kredytowego ale na razie się tak luźno zastanawiam jak na to patrzą banki.

Ps. zaraz się pewnie znajdzie ktoś mądry z tekstem typu "hur dur jak można się pod kurek zadłużać", w planach będę miał sprzedanie innej nieruchomości od razu po przeprowadzce i od razu spłacę część kredytu

#kredythipoteczny
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@wolny_kot:

Nie dopisałem też, że chodzi mi o B2B na ryczałcie a to jest istotne. Z takimi zarobkmai na UoP to na 100% nie byłoby problemu ale z ryczałtem banki często robią problemy. W kalkulatorze tego nie weźmiesz pod uwage.
  • Odpowiedz
@Murasame: chyba nie starczy. Wg pekao przy UOP 15k netto daje zdolność 814k na 30 lat. Mimo że rata to 7.8k

Wybierz się do doradcy kredytowego, bo może wpisanie hipoteki na 2 nieruchomości albo coś takiego pomoże?

Ewentualnie sprzedaj i wynajmij od kupującego na kilka miesięcy mieszkanie. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@wolny_kot: Nie chciałbym nic kombinować z drugą nieruchomością, żeby potem łatwo ją sprzedać po przeprowadzce. Nie pali mi się pod nogami, poczekam dłużej i będę zbierał na większy wkład.
  • Odpowiedz