Wpis z mikrobloga

Orientuje się tu ktoś może i byłby mi wstanie napisać kilka słów czy jest możliwe zarejestrowanie w Austrii starego samochodu, który zamierzam możliwie najszybciej sprzedać i kupić coś nowszego ale na początku musiałbym na nim polegać.
- Fiat Sedici z 2008r Diesel 1,9.
- DPF oryginalny,
- EGR zaślepiony,
- nowe opony wielosezonowe o wymiarach zalecanych przez producenta na oryginalnych felgach,
- niewielkie wgniecenia po gradzie, kilkucentymetrowy odprysk na masce, ostra 10cm rysa po prostowaniu przedniego zderzaka do zeszlifowania i pomalowania, plastik zderzaka spawany(pozostałość po sarence) - w PL nie ma z tym problemów na przeglądach
- niewielki luz na przekładni kierowniczej
- podwozie zabezpieczone antykorozyjnie, nie ma widocznych śladów korozji
- wymieniony tylny lewy przewód hamulcowy na miedziany

To wszystko co przychodzi mi do głowy co może być problematyczne.

Samochód ogólnie nie ma problemów na przeglądach w PL a jeśli coś wskażą robię na bieżąco.

Druga sprawa. Są w necie jakie stronki na których można poczytać o odmiennych od polskich przepisach. Jak np. zakaz używania kamerek samochodowych, nawigacja jedynie na kratkach nawiewu.

#emigracja #emigrujzwykopem #pytanie #motoryzacja #samochody
#austria
  • 4
@przypatrzsie jak jedziesz na przegląd to ma być sprawne. Nie bój się o normy auto jak na analizator wezmą to ma spełniać normy euro 3/4 w zależności jaka jest wpisana w dowodzie. Nie będą auta sprawdzać tak jak aut które są produkowane obecnie. Ma spełniać normy takie jakie były z lat produkcji auta.
To chodzi tylko jak pisałem o ścisłe centrum dużych miast, już 2-3strefa a tym bardziej mniejsze miasta 10-50tys ludności