Wpis z mikrobloga

"Ideolodzy gender nie wierzą, że jakakolwiek jedna cecha definiuje płeć osoby, co oznacza, że wierzą, że zmieniając różne pierwotne i wtórne cechy płci (narządy płciowe, piersi, struktura twarzy itp.) można dosłownie zbliżyć lub oddalić osobę do bycia mężczyzną lub kobietą. Uważają, że płeć osoby jest podatna na zmiany.
Wierzą również, że każda osoba ma wrodzoną, stałą "tożsamość płciową" od urodzenia, którą się czuje już w bardzo młodym wieku. Wierzą, że to wewnętrzne postrzeganie siebie pod względem zgodności z męskimi i żeńskimi stereotypami może być "niezgodne" z ciałem. Czyli kobieta może mieć bardzo stereotypowo kobiece ciało, ale mieć zainteresowania typowo męskie.
"Opieka potwierdzająca płeć" (Gender-affirming care), uważają, naprawia to "niedopasowanie" poprzez modyfikację ciała, bo jak pisałem, według nich płeć jest zmienna i istnieje na spektrum. Wierzą także, że przeciwne zachowanie - próbowanie zmienienia umysłu, aby pasował do ciała poprzez psychoterapię, to "terapia konwersyjna".
W świecie realnym, natomiast, płeć nie jest zmiennym zbiorem cech. Jest definiowana przez rodzaj gamet, jakie narządy płciowe osoby mogą lub byłyby w stanie produkować. Płeć jest niezmienna. "Tożsamość płciowa" nie jest "bytem rzeczywistym" poza być może subiektywną samooceną osoby, do jakiego stopnia jej osobowość, preferencje i zachowanie są zgodne z męskimi czy żeńskimi stereotypami. Ale pomysł, że moża się urodzić w "złym ciele" to czysta pseudonauka. W rzeczywistości zarówno mężczyźni, jak i kobiety wykazują wiele różnic w swoich osobowościach, preferencjach i zachowaniach. Istnieją kobiety o męskich cechach i mężczyźni o żeńskich cechach, i nie ma w tym nic złego."

https://twitter.com/SwipeWright/status/1684937059041939456

#wyjasniamwoke #tlumaczenietwittera #woke #transseksualizm

Jeśli interesują cię podobne tematy koniecznie zasubskrybuj #wyjasniamwoke aby dostać powiadomienie o nowych postach.

Być może również zaciekawią cię inne moje tłumacznia:
* Od Marksizmu do Woke
* Woke w jednym tweecie
* Krytyczna teoria dróg
* Prawdziwy cel propagandy

i inne...