Wpis z mikrobloga

Stoję przez kupnem nowego laptopa, stary ma już 9 lat i zaczyna irytować swoją prędkością.
No i mam dylemat. Lepsza nówka za 3000 PLN czy poleasingowy za np 2500 PLN?
Oczywistym jest to, że poleasingówka będzie wykonana z lepszych materiałów, ale czy coś jeszcze?
Mój obecny dell z serii inspiron ma 9 lat i jest w idealnym stanie wizualnym, żadnych rys, pęknięć, zawiasy w porządku itp i zastanawiam się czy jest sens brać coś z np aluminium skoro plastiku nie zniszczyłem przez 9 lat.

Laptop będzie używany tylko w domu, nie będzie podróżował po kraju.
Będzie używany do codziennego przeglądania internetu, yt, office, nauki programowania itp. Czasami zagram w jakiegoś lola, csa itp (tytuły z tych mniej wymagających) także nie zależy mi na super grafice.

Jak patrzę to w poleasingowych są głównie procesory intela i w testach są zdecydowanie mniej wydajne niż np ryzen 5 5500.

Jakie są plusy i minusy nowego laptopa a jakie sprzętu poleasingowego?

#laptopy #komputery #elektronika
  • 10
  • Odpowiedz
@damianos19938: Może warto przemyśleć stacjonarny, skoro będzie używany tylko w domu? Teraz są fajne budy, dobierzesz elegancki monitor, za grosze jakieś głośniki i masz sprzęt, który będzie wydajniejszy od lapka, a z czasem możesz łatwo zastąpić starzejące się podzespoły.
Przerabiałem temat laptopów dłuższy czas, ale postawiłem niedawno na stacjonarny i jestem naprawdę zadowolony.
  • Odpowiedz
@purrminator: Moi rodzice mają laptopy do użytku jedynie w domu. Nie mają miejsca na osobne biurko i mogą je sobie przenosić z np łóżka do salonu. Po co te heheszki?
  • Odpowiedz
@L3gion: ehhhh nie chciało mi się rozpisywać ale skoro rzeczywiście to takie nieoczywiste to lecimy.

Zakup komputera, podobnie jak zakup większości rzeczy może być realizacją potrzeby lub fanaberii. Kupuję Opla Corsę żeby dojechać nim do roboty = potrzeba. Kupuję Nissana GTR żeby dojechać nim do roboty = fanaberia. I ja nikomu nie bronię realizacji fanaberii na które ich stać, sam tak sobie czasem wynagrodzę trud zarabiania pieniędzy. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

OP chce lapka za 3 koła co zamożnością nie
  • Odpowiedz
xDD Polecam jeszcze zakup pontonu i używanie go wyłącznie w przydomowym basenie.


Wy się nigdy nie nauczycie.


@purrminator: Nie wiem o co Ci chodzi i po co ta ofensywna forma. Trochę jak na elektrodzie ( ͡°
  • Odpowiedz
banalnie proste: każdy kto ma w domu peceta i mimo to kupuje laptopa który ma być "używany tylko w domu" ma IQ nie przekraczające 60. Tymczasem ty (zakładam że samodzielnie) napisałeś 10-zdaniowego posta więc nie, nie masz w domu peceta.

konkretne pytania mogą być jednocześnie głupie. Wyobraź sobie że przychodzę i pytam: panowie, potrzebuję L4. Co zrobić: zjeść sromotnika czy wypić wybielacz, wady i zalety poproszę. No konkretne pytanie w chooy xD I potem się dziw że ktoś zakwestionował sens czegoś głupiego.


@purrminator: Jak wygląda proces myślowy osoby, która warunkuje ilość IQ na podstawie tego czy ktoś korzysta z PC albo laptopa?
  • Odpowiedz
W czym w takim razie PC będzie lepszy od laptopa w codziennym przeglądaniu poczty, czy napisaniu dokumentu w Wordzie, arkusza w Excelu albo obejrzeniu 2 filmików na yt?


@damianos19938: w tym że nie będzie się patrzyło w gównianej jakości ekran 15" tylko w porządny 24+"? W tym że układ chłodzenia nie będzie wył jak suka w rui tylko dlatego że otworzyłeś 5-tą zakładkę w Chromie? A może w tym że naprawienie dowolnej jego awarii będzie kosztowało 30% tego co naprawa laptopa + potrwa 24h zamiast 1-2 tygodni? I tak można jeszcze długo...

Po co mam kupować pc, którego stanowisko zajmie 3x tyle miejsca w
  • Odpowiedz