Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Vectra przesłała mi kolejną podwyżkę tym razem inflacyjną, złożyłam wypowiedzenie - dzisiaj wysłali mi że w związku z wypowiedzeniem poniosę koszt kar 800zł. Zawsze miałam umowę na czas nieokreślony, w kwietniu dzwonili aby zaproponować zmianę prędkości internetu za 1zł. I to miała być jedyna zmiana w umówię. Wiedziałam ze proponują to po coś, ale połączyłam to z pozwami za poprzednie podwyżki po prostu zmieniali umowy na te z nowymi zapisami, a tu poszli w kierunku "wyrównań inflacyjnych" i przy okazji zmienili umowę na czas określony na 24 miesiące, nigdy bym się na to nie zgodziła - chociaż by dlatego ze w 2024 roku to już nawet mnie w Polsce nie będzie.
Zastanawiam się co z tym zrobić, nie uśmiecha mi się płacić 800zł. Czy są w stanie mi udostępnić nagranie? Nie potwierdziłam zmiany umówię na mailu więc nie mam żadnego dowodu na zmianę czasu obowiązywania umowy.

TL:DR Vectra to k(u)rwy. Najpierw proponowali zwiększenie prędkości za 1zł aby nabrać na nowe umowy i jak skończyli to waloryzacja i kary za wypowiedzenia po 800zł

#vectra #oszukujo #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
@mirko_anonim: Przede wszystkim przeczytaj swoją umowę! Polecam zapoznać się z treścią art. 385 (3) W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności: pkt 19 przewidują wyłącznie dla kontrahenta konsumenta jednostronne uprawnienie do zmiany, bez ważnych przyczyn, istotnych cech świadczenia;
dkości internetu za 1zł. I to miała być jedyna zmiana w umówię. Wiedziałam ze proponują to po coś, ale połączyłam to z pozwami za poprzednie podwyżki po prostu zmieniali umowy na te z nowymi zapisami, a tu poszli w kierunku "wyrównań inflacyjny


@mirko_anonim: Nie mam pojęcia czy mogą czy nie, ale zawsz możesz postraszyć kartą, że nie mówili o umowie na czas w rozmowie telefonicznej, niczego nie podpisałaś/nie potwierdzałąś i sprawę
@mjjm: Nawet jak powiedzieli to nie można zawrzeć umowy na telefon, muszą ci przesłać mailowo i trzeba się zgodzić...chyba, że coś się w prawie pozmieniało, prawnikiem nie jestem a przepisy to bagno xd
@mjjm: No ale piszą na początku o tym o czym mówiłem, że trzeba umowę w formie elektronicznej potwierdzić, albo listownej, więc jeśli artykuł jest aktualny i nie było potwierdzenia to umowę można uważać za niebyłą i tym bardziej straszyć urzędami ;p
@mjjm: Każdy mail ląduje w skrzynce mailowej, każdy swysłany w wysłanej, a każdy wysłany na będny adres wraca do ciebie z informacją od operatora skrzynki, do której wysyłałeś (np google), że nie ma takiego konta.
To oni muszą mieć wysłaną umowę a klient musi odpisać, że się zgadza, jeśli odpisał to nie martw się trzymają to, jeśli nie odpisał to nie spreparują ;)
Samo wysłanie ci umowy nic nie zmienia, musisz
@mjjm: Nie xd lol skąd ty to masz, po rozmowie(będącej ofertą) muszą wysłać ci umowę, następnie musisz ją podpisać/zatwierdzić i od zatwierdzenia masz 14 dni na wypowiedzenie umowy.

2 akapit artykułu, który sam dałeś właśnie o tym mówi, czytaj co dajesz ;)
w


@mjjm: to jest odpisanie, klikasz w link i zatwierdzasz umowę... tak i dlatego pisałem cały czas we wszystkich wiadomościach podpisać lub zatwierdzić w jakikolwiek sposób, ale musisz to zrobić, inaczej umowa nie miała miejsca, sama rozmowa telefoniczna jest ofertą.

ps. nieładnie usuwać wpisy, bo starasz się zrobić z kogoś idiotę, napisałeś głupotę, odpisałem a ty skasowałeś tamten i napisałeś nowy...który pokrywa się z tym co ja pisałem.
Nieładnie oj nieładnie
ps. nieładnie usuwać wpisy, bo starasz się zrobić z kogoś idiotę, napisałeś głupotę, odpisałem a ty skasowałeś tamten i napisałeś nowy...który pokrywa się z tym co ja pisałem.


@voldi: Nie było to moim zamiarem w żadnym razie. Zbyt dosłownie potraktowałem Twoje stwierdzenie, że trzeba podpisać umowę/odpisać im, pamiętając, że sam tego nie robiłem, gdy w 2022 podnosiłem prędkość.

Znając Vectrę, nie zdziwiłbym się, gdyby "spreparowali" kliknięcie.

Wiele lat temu wysłałem
@mjjm
Nie no dlatego mówię o podpisaniu w przypadku papierowej i zatwierdzneiu w przypadku elektronicznej.

Odnośnie spreparowania bardzo wątpie, to nie jest takie hop siup, takie zatiwerdzneie prze kliknięcie a nie odpisanie musiałoby przechodzić przez jakieś serwery firm, które zajmują się podpisywaniem umów (a jest troche takich) i one nie fałszują.

Natomiast inne machlojki albo wmawianie klientowi, że coś może/nie może to jak najbardziej prawdopodobne, wielkie firmy ciągle to robią.

Odnośnie twojego
Odnośnie spreparowania bardzo wątpie, to nie jest takie hop siup, takie zatiwerdzneie prze kliknięcie a nie odpisanie musiałoby przechodzić przez jakieś serwery firm, które zajmują się podpisywaniem umów (a jest troche takich) i one nie fałszują.


@voldi: Ale wystarczy, że konsultant kliknął takiego linka ze swojego smartfona. Nie mam na myśli fałszowania logów.

Odnośnie twojego maila to w sumie wukręty ale mają racje, o ile w treści nie było dowodów, które
@mjjm: Nie wystarczy, to jest weryfikowane a dane zapisywane, anonimowość w sieci nie istnieje, każde klikniecie to wejście na stronę etc. zostawiasz tam ślad w postaci swojego IP a co ważniejsze adresu MAC urządzenia z którego to zrobiłeś.
Wiesz, że nie kliknąłeś, idziesz do sądu, policja występuje o dane osoby klikającej...bum, przy udowodnieniu takiego oszustwa firma może się składać, a udowodnienie to formalność wymagająca jedynie założenia sprawy, którą na dodatek nawet