Wpis z mikrobloga

Mircy, aktualnie w sklepie PGG są cztery opcje:
1. orzech piast
2. orzech mysłowice-wesoła
3. kostka ziemowit
4. kostka piast

Co najlepsze do kopciucha? Myśłałem że ten orzech wesoła bo ma mniej siarki i popiołu i większą kaloryczność niż orzech piast, ale patrzę że spiekalność ma w ciul wyższą niż piast a to ważny współczynnik (14-40) do (0-4) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Możecie coś doradzić? Może coś z perspektywy konsumenta. Ktoś opalał zimą powyższymi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wegiel #pgg #ekogroszek
  • 6
@puto: Spiekalnosc ma znaczenie w podajnikowych. W zasypowym to bez roznicy. Zeszly sezon palilem kostka z wesolej i bylo zajebiscie. Pale metoda od gory i grzal jak trzeba. Ze wzgledu na kalorycznosc troche przykopcal wymiennik ciepla nawet jak mialem zadana 70 st ale trzymal dlugo. Ziemowita albo Piasta odradzam, (nie pamietam dokladnie ktory mialem) kilka lat temu mialem i tonelem w popiole. Wesola ok jesli chodzi o popiol
@puto: Aaa, o to Ci chodzi. No troche niedopalonych koksikow to narmalka, dla mnie przynajmniej. Troche zostawalo z wesolej ale ja zawsze wybieram te resztki i dorzucam do kolejnego palenia. Wole taka opcje niz wiadro popiolu wynosic.
@ExtraPensja: to racja z tym popiołem. Potem to trzeba targać w wiadrze na zewnątrz ( ͡° ʖ̯ ͡°) A przy tym węglu z wesołej nie ma nadto problemu z sadzą w kominie czy może innym syfem w piecu? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@puto: Pisalem w poprzednim komentarzu ze troche przykopca, nawet jak na 70 st hajcuje. Jezeli palisz od gory to ta sadze mozna miotelka czy odkurzaczem warsztatowym usuwac przed kazdym paleniem. Ja tak robie w sumie raz w tygodniu a na codzien stosuje wypalacz sadzy SP Nitrolen i mniej sie osadza.
@puto: Pisalem w poprzednim komentarzu ze troche przykopca, nawet jak na 70 st hajcuje. Jezeli palisz od gory to ta sadze mozna miotelka czy odkurzaczem warsztatowym usuwac przed kazdym paleniem. Ja tak robie w sumie raz w tygodniu a na codzien stosuje wypalacz sadzy SP Nitrolen i mniej sie osadza.