Wpis z mikrobloga

@ciachostko a to nie jest tak, ze mamią facetów ze w tej firmie są kobiety z którymi mogliby współpracować zamiast z facetami? To raczej chyba ma wyglądać jak reklamy dla facetów ze tam zawsze musi być ładna dziewczyna, bo inaczej ich nie interesuje. Raczej bym uznała ze was seksistowsko potraktowali ze kawałek kobiety na plakacie Was zachęci do roboty a nie widełki płacowe czy warunki umowy xD
  • Odpowiedz
a to nie jest tak, ze mamią facetów ze w tej firmie są kobiety z którymi mogliby współpracować zamiast z facetami?


@Kitku_Karola: W IT to bardziej brzmi jak red flag. To bardziej zachęta dla dziewczyn w stylu "nie będziesz jedyna", ale w 90% właśnie będziesz (jak się dostaniesz).
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Nie, w IT perspektywa pracy z kobietami jest perspektywą gorszych warunków pracy, więc to działa jako odstraszacz. Chociaż może HRówy myślą (tzn. w zasadzie to nie myślą, no ale wiadomo o co chodzi) w taki sposób i dlatego tak jest XD
  • Odpowiedz
@ciachostko ja tez nie, ale mnie kobieta na plakacie tez nie zachęca, ale może ktoś od marketingu myślał ze to podziała. W jednej firmie u mnie jak zrobili akcje motywacyjna pracowników do ktorej zatrudnili jakaś firmę co niby powoływała się na badania naukowe to w wyniku tej akcji w kiblach i w kuchni pojawiły się przyklejone naklejki z napisami typu „doceniam Cię”, „ jesteś przystojny”, „ jesteś piękna”, „wiem ze sobie poradzisz”
  • Odpowiedz
@Kamokamo w sumie mi to wszystko jedno z jakiej płci osobami pracuje, choć fajnie by zespół nie był zdominowany przez kobiety bo jak połowa takich pójdzie rodzic bombelki lub często jest na zwolnieniach lekarskich z dziećmi to jest problem gdy idzie jakiś dead line, a niestety częściej to kobiety idą na te zwolnienia niż mezczyzni. Ale ja to ogólnie mam problem z ludźmi z dziećmi w pracy, bo u mnie coraz więcej
  • Odpowiedz
@ciachostko: Nie wiem, w mojej firmie IT jedyna promocja o jakiej słyszałem to jakieś targi na uczelni i poszły tam osoby obu płci. A programistek mamy w tej chwili 0 pomijając jedną stażystkę.
  • Odpowiedz